Facebook Google+ Twitter

Śmiejmy się! Nie tylko w Międzynarodowym Dniu Śmiechu

W tym roku Międzynarodowy Dzień Śmiechu przypada 2 maja. Polacy raczej zapominają o tym dniu, a szkoda, bo śmiech doskonale wpływa na samopoczucie i wydłuża życie. Dziś o godzinie 14 wszelkie odmiany śmiechu szczególnie wskazane!

 / Fot. Eric McGregor http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Smiling_girl.jpg&filetimestamp=20070105130708O tym są również przekonani członkowie Międzynarodowego Ruchu na Rzecz Śmiechu, którzy corocznie obchodzą Światowy Dzień Śmiechu w pierwszą niedzielę maja. Dzień śmiechu zainicjowany został przez indyjskiego lekarza Madan Kataria w 1998 roku. Poprzez pełną wesołości masową imprezę w Bombaju chciał zwrócić uwagę na zbawienny wpływ tzw. yogi śmiechu na nasze zdrowie.

W dniu 2 maja 2010, w Niemczech i w wielu innych krajach, o godzinie 14 będzie można głośno śmiać się i chichotać w miejscach publicznych przez całe trzy minuty. Na świecie funkcjonuje sześć tysięcy klubów śmiechu. W nich obchodzony jest ten dzień z muzyką i tańcem pod gołym niebem.

Źródło:
yahoo

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 03.05.2010 21:14

Śmiech to zdrowie, nie tylko ja , ale wielu Wam to powie:)))) Przyznam się, że nie widziałem o Dniu Śmiechu. Cóż głowa nie śmietnik a media zamiast informować i bawić - trują......

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paniu Aniu, chodzi o to, aby po prostu się śmiać:) Śmiech jest zarażliwy, więc stąd pewnie ustalenie godziny i dnia i śmiejemy się bo ktoś też się śmieje. W klubach śmiechu działają prowokatorzy, którzy stymulują ogólne poczucie wesołości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiedziałam o takim dniu, a rzeczywiście, śmiech to wspaniała terapia, ale do śmiechu musi być powód ( i to raczej nie ser), a powodów nie za wiele. Nawet współczesne kabarety raczej żałosne niż śmieszne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.