Facebook Google+ Twitter

Śmierć 2,5-letniej Dominiki. Zapis rozmowy z dyspozytornią

Prokuratura w Skierniewicach wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 2,5-letniej Dominiki. Rodzice zadzwonili na pogotowie, ale dyspozytor nie wysłał do chorej karetki. Zapis rozmowy z dyspozytornią.

Śmierć 2,5-letniej Dominiki. Zapis rozmowy z dyspozytornią [wideo] / Fot. Print ScreenProkuratura w Skierniewicach wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 2,5-letniej Dominiki. Jak podaje serwis onet.pl śledczy ustalają, czy śmierć dziecka mogła być efektem błędów medycznych. Rodzice zadzwonili na pogotowie, ale dyspozytor nie wysłał do chorej karetki. Następnie zgłosili się do lekarza nocnej i świątecznej pomocy medycznej, który jednak zdaniem prokuratury, odmówił przyjazdu do Dominiki i kazał leczyć ją objawowo. Rodzice po raz drugi wezwali pogotowie.
Tym razem karetka przyjechała i zabrała dziewczynkę w stanie krytycznym do szpitala w Łodzi, gdzie dziecko w środę zmarło.

Na informację o śmierci Dominiki ostro zareagował Jurek Owsiak z WOŚP. Powiedział, że zastanawia się nad dalszym wspieraniem polskich szpitali. Dodał też, że nie oznacza to końca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Z kolei Naczelna Izba Lekarska ostro skrytykowała w swym oświadczeniu ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza: - “Dramatyczna organizacja systemu opieki zdrowotnej oraz biurokratyzowanie zawodu lekarza, w tym także lekarza zajmującego się małymi pacjentami świadczą o Panu Ministrze źle - nie tylko w kontekście administratora, ale i lekarza pediatry”.

Minister Bartosz Arłukowicz zapowiedział, że winni muszą zostać ukarani, powiedział, że zrobi wszystko by wyjaśnić przyczyny śmierci dziewczynki.

WIDEO

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Lech Polak

A zdaniem autora... trochę powagi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewa Naukowicz-WójcikZdaniem pewnego prominentnego duchownego w randze kardynała:widocznie tak Pan Bóg chciał .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdaniem rzecznika łódzkiej prokuratury: z zeznań lekarzy ze szpitala w Łodzi, do którego w krytycznym stanie trafiła 2,5-letnia Dominika wynika, że gdyby dziecko trafiło do placówki kilka godzin wcześniej, prawdopodobnie udałoby się je uratować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu jest pytanie o szpital: "Dyspozytor - Wczoraj była w Skierniewicach w szpitalu, tak?
Matka- "Znaczy tam na ostrym dyżurze. Nocna iświąteczna pomoc lekarska."

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.03.2013 18:42

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że krążą dwie wersje tej samej rozmowy. TVN "wyciął" fragment, w ktorym dyspozytor dopytuje matki: "Była pani w szpitalu w Skierniewicach?", matka odpowiada "Tak", dyspozytor przytakuje: aha, aha. Całość emituje Polsat i Polsat News.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.