Facebook Google+ Twitter

Śmierć Andrzeja Leppera. Pod siedzibą Samoobrony stanął krzyż

Pod siedzibą Samoobrony w Warszawie stanęły znicze i drewniany krzyż. Andrzej Lepper popełnił prawdopodobnie samobójstwo. Miał 57 lat.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellWieczorem pod siedzibą partii pojawiły się znicze, biało-czerwone krawaty. Ustawiono też drewniany krzyż.

Lekarz, który przybył na miejsce określił przyczynę śmierci, jako powieszenie samobójcze. Zgon nastąpił w prywatnych pomieszczeniach biura Samoobrony. Ciało Andrzeja Leppera znalazł prawdopodobnie jego zięć.

Andrzej Lepper nie żyje. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo


"W sprawie śmierci polityka trwają czynności śledcze, są przesłuchiwani świadkowie. Śledztwo się toczy, chociaż formalne postanowienie o jego wszczęciu zostanie wydane w poniedziałek" - powiedział Dariusz Ślepokura z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Prawdopodobnie zostanie przeprowadzano sekcja zwłok lidera Samoobrony.

Śmierć Andrzeja Leppera była szokiem dla polityków partii. Janusz Maksymiuk stwierdził, że jeszcze w czwartek nic nie wskazywało na to, że były wicepremier chce targnąć się na swoje życie. W podobnym tonie wypowiedziały się Danuta Hojarska i Renata Beger.

Maksymiuk pojawił się w biurze przed południem, był umówiony z Lepperem około godziny 11. Próbował dodzwonić się do niego i słyszał dźwięk telefonu, doszedł jednak do wniosku, że przewodniczący odpoczywa. Wyszedł z siedziby partii o godzinie 14, gdy wrócił o 16, dowiedział się o śmierci lidera partii - informuje serwis gazeta.pl.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (49):

Sortuj komentarze:

Latający Kot
  • Latający Kot
  • 08.08.2011 21:54

Swoją drogą, wybaczcie ten bałagan przy końcu postu - najwyraźniej występują tutaj problemy z "przyswojeniem" hebrajskiego. Miała się tutaj pojawić sentencja w tymże języku zapisana, tłumaczona zaś na - "myślę, więc jestem".

Skoro już wypowiadam się po raz drugi...

Użytkowniku "antypis"- także nie popieram tej partii, jednak czytając Twój post odnoszę wrażenie iż nie wiesz o czym piszesz.

"Propis = uczciwy" - Twoje "równanie nickowe" jest wadliwe. Uczciwość jednostki nie zależy od jej poglądów politycznych, vide partii którą popiera. Tymczasem na temat PiS'u nie będę się wypowiadać.


"KURDUPEL" - Tak, tylko hiszpańskiej inkwizycji nadal nikt się nie spodziewa...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Latający Kot
  • Latający Kot
  • 08.08.2011 21:49

Drogi Oświecony, dla uniknięcia konfliktu najlepiej zignoruj machinacje "wierzącego". Z dotychczas przeprowadzonych rozmów jasno wynika, iż osobnik ten jest zapamiętałym fanatykiem bez podstawowych umiejętności prowadzenia dyskusji na właściwym poziomie. Wszelakie próby nawiązania z nim kontaktu poszły na marne, dowiedziałem się tylko ciekawych rzeczy o sobie. Niektórzy zwyczajnie nie znoszą krytyki, ze strachu przed koniecznością weryfikacji i ewentualnej modyfikacji własnych poglądów reagują otwartą agresją. Osobiście "przybywam w pokoju" i nie życzę sobie kłótni z kimkolwiek.

Eff, spokojnie. Zostań. Przed głupotą się nie ucieka, z głupotą się walczy. Gdyby pojawiły się tutaj osoby zgoła inteligentne, kulturalne, chętne do dyskusji - słowem (miejmy nadzieję) podobne do Ciebie, poradzilibyśmy sobie jakoś z tym bałaganem. Jednostki myślące racjonalnie stanowią przeciwwagę dla zaślepionych fanatyków (tych zaś - jak widzisz - pisuje tu sporo).

Drodzy fanatycy...
Nie pozwolę wam odebrać mi wolności słowa.
Nie pozwolę wam odebrać mi prawa do krytyki.
Nie pozwolę wam pożreć mnie w imię waszego szaleństwa.
Nie pozwolę wam wgnieść mnie w ziemię za moje pochodzenie, za poglądy czy za zwykłą chęć kulturalnej rozmowy.

אני חושב, משמע אני קיים

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 08.08.2011 13:41

@Eff
Zgadzam się z tobą, w 100%. Ale jak ma się do czynienia z takim /wierzący/ który uprawia intelektualne harakiri. To trzeba pominąć go.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Eff
  • Eff
  • 07.08.2011 23:27

O rany... Miałam nadzieję że podyskutuję tu z ludźmi na konkretny temat, który wymaga refleksji i szacunku dla człowieka ale niestety... Znowu wzajemne oskarżenia, wulgaryzmy i odbieganie od tematu, byle podnieść swoje ego. Mowi się, że najłatwiej poprawić poczucie własnej wartości poprzez poniżenie wartości drugiej osoby.... ale czy nawet tutaj, przy takim temacie musicie to robić??? Co z kulturą wypowiedzi w tym kraju....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Latający Kot
  • Latający Kot
  • 07.08.2011 22:14

"Jesteś tym osobnikiem POCHODZENIA ŻYDOWSKIEGO którego postępowanie polskich katolików śmieszy a ich szacunek dla krzyża nazywasz cyrkiem, czy kłamałeś o swym pochodzeniu?"

Tak, jestem osobnikiem pochodzenia żydowskiego. Tak, postępowanie polskich fanatycznych (!) katolików mnie śmieszy. Owszem, nazywam obronę krzyża cyrkiem. Naprawdę aż tak Ci to przeszkadza?

Kozę, świnię czy psa cechuje więcej kultury niż niejednego "miłosiernego katolika".

Komentarz został ukrytyrozwiń
antypis
  • antypis
  • 07.08.2011 16:05

Nowe fakty na temat ostatnich chwil życia Andrzeja Leppera vide; wywiad Piotra Tymochowicza
Upoważniają do powstania Komisji Sejmowej która powinna wyjaśnić
1. Czy śp Andrzej Lepper był zaszczuty - jeżeli tak to przez kogo ?
2. Czy był prześladowany w związku z tzw aferą gruntową ?
3. Czy były kierowane groźby karalne pod jego adresem ?
4. Czy był śledzony i podsłuchiwany ?
5. Czy miał tak poważne kłopoty finansowe ?
6. Czy masowe padnięcia zwierząt hodowlanych to wynik choroby czy zatrucia ?
7. Kto był zaangażowany w powstanie tzw afery gruntowej ?
To tragiczne wydarzenie nie może zostać zamiecione pod dywan

Komentarz został ukrytyrozwiń
KURDUPEL
  • KURDUPEL
  • 07.08.2011 14:48

Czy jest już tam pani Joanna z baldachimem ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
propis = uczciwy
  • propis = uczciwy
  • 07.08.2011 12:20

w związku z nagminnym łamaniem prawa przez działaczy PO (GORZÓW, SOPOT WAŁBRZYCH) WARSZAWA,
w związku z istniejącymi mafijnymi strukturami i działaniami mafii zwanej POspolicie PO
oraz
w związku z wyborami parlamentarnymi w Polsce
apeluję do Międzynarodowej Opinii oraz Krajów zachodniej demokracji
o przysłanie do POlski na czas wyborów DO SEJMU I SENATU - MIĘDZYNARODOWYCH OBSERWATORÓW.

W POlsce pod rządami PO istnieje realna groźba FAŁSZERSTWA WYBORCZEGO.

Na czas Kampanii różne antypisy, kosmosiki, leve, e, eleszychlińskie, ele trele i morele
ze wszystkich sił będą nawoływać do rozrób dla zasiemnienia FAŁSZERSTW.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antypis
  • antypis
  • 07.08.2011 10:11

W związku z chamskim zachowaniem piso bolszewickiej chołoty na warszawskich Powązkach wzywam wszystkich których brzydzi takie zachowanie o wygwizdywanie oraz wybuczanie wystąpień polityków PiS .Zbliżają się wybory więc okazji będzie dużo. Najbliższa okazja 10 sierpnia . Zbieramy się z trąbkami gwizdkami itp przed Pałacem Prezydenckim o godz 7,00 . Przyjdź lub poinformuj swoich znajomych . Nic nie pomogą piso bolszewiccy klakierzy sowicie opłacani pracujący na wszystkich forach Niech Ci tchórze czują strach przed spotkaniami z ludźmi , od wsi przez gminy miasta i aglomeracje pokażmy że ta chołota nie ma szans ,naszą bronią będą gwizdki ,trąbki itp. Nasze hasło to PRECZ Z PISOLSZEWIĄ . Żądajmy też wyjaśnienia tajemniczej śmierci Andrzeja Leppera , za dużo wiedział ? Nie dajmy się omamić tak jak że śmiercią Barbary Blidy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
  • gorol
  • 07.08.2011 06:01

kazdy my som jakisi.jedyn ciagnie hore drugi dolu.mama mie uczyla ze o umrzitym sie nimo mowic zle.jo sie tego dzierzym bo mama byla chytro gorolka