Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

113262 miejsce

Śmierć Blidy. Kaczyński i Ziobro jednak przed Trybunałem Stanu?

Współautorzy: Rafał Gdak

Komisja ds. zbadania okoliczności śmierci Barbary Blidy przyjęła końcowy raport. Nie było niespodzianki. Pojawiła się w nim rekomendacja, by postawić przed Trybunałem Stanu Zbigniewa Ziobro i Jarosława Kaczyńskiego.

Sonda

Czy Kaczyński i Ziobro powinni stanąć przed Trybunałem Stanu?

 / Fot. PAP/Paweł SupernakJak podaje TVN24.pl, postawienie przed Trybunałem Stanu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry to jeden z głównych postulatów komisji badającej okoliczności tragicznej śmierci Barbary Blidy. PiS, który sprzeciwia się temu wnioskowi, wprowadził do raportu poprawki. Komisja jednak je odrzuciła, głosami posłów PO i SLD.

Wniosek komisji, które przewodniczy Ryszard Kalisz, skrytykował sam Zbigniew Ziobro. - Ryszard Kalisz stworzył raport pełen konfabulacji, sprzeczny z ustaleniami, jakie sam poczynił w trakcie posiedzeń komisji śledczej, raport insynuacji. Ale potrzeba kampanii wyborczej widać zwyciężyła nad potrzebą troski o państwo - stwierdził europoseł PiS.

Czytaj też: PO poparła wniosek o Trybunał Stanu dla Ziobry i Kaczyńskiego


Teraz raport zostanie poddany głosowaniu w Sejmie. Jeśli zostanie zaakceptowany, Ryszard Kalisz będzie musiał zebrać 115 podpisów posłów, pod wnioskiem o postawienie Kaczyńskiego i Ziobry przed Trybunałem Stanu. Jeśli mu się to uda, w kolejnym głosowaniu postulat ten będzie musiało poprzeć 3/5 posłów.

Grzegorz Schetyna zapowiedział, że zapozna się z raportem jeszcze w sierpniu, ale ewentualne głosowanie nad postawieniem Kaczyńskiego i Ziobry przed trybunałem stanu odbędzie się już po wyborach parlamentarnych.

Źródła:
Gazeta.pl
TVN24.pl

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (32):

Sortuj komentarze:

joko
  • joko
  • 15.09.2011 12:03

Moim zdaniem gdyby Blida nie była winna to by się nie zastrzelała tylko by udowodniła swoja niewinność dlamnie była winna miała coś na sumieniu i za co pod trybunał

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
  • elaszychlińska
  • 28.07.2011 06:29

Panie @ Arku, niedobrze mi się robi od tej "garstki patriotów" = to pieniacze . 2005-2007 można było zrobić gruntowną lustrację ale w teczkach szukano haków na opozycję i przeciwników politycznych. Czy wsadzono jakiegoś ubeka , nie .! Nie bredź o Bismarcku bo dojdziesz do 1410 R

Komentarz został ukrytyrozwiń
Arek
  • Arek
  • 27.07.2011 19:58

@elaszychlińska Właśnie dla tego ten układ przetrwał że to tłumaczenie znalazło posłuch wśród społeczeństwa dzięki dyspozycyjnym mediom.Proszę mi powiedzieć jak garstka patriotów mogła się przeciwstawić państwowej postpeerelowskiej machinie.Po zamrożeniu gospodarki przez pana profesora Leszka Balcerowicza ,społeczeństwo znalazło się pod pręgierzem ekonomicznym i myślało jak przeżyć do wypłaty,a na pewno nie w głowie im była wojna domowa.Ludzie zagrożeni lustracją walczyli o swoje być albo nie być w polityce i chwytali się wszelkich sposobów by przetrwać.Ponoć społeczeństwo nie powinno wiedzieć jak się robi politykę i kiełbasę,w podobnym tonie się wyrażał Otto Eduard Leopold von Bismarck-Schönhausen.Chciał bym by to była zamierzchła historia,ale że liczy się skuteczność te metody są ciągle aktualne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
  • elaszychlińska
  • 27.07.2011 17:46

@ Panie Arku . tzw nocna zmiana była konieczna - skrajna ,nacjonalistyczna prawica prowadziła do tragedii wojny domowej

Komentarz został ukrytyrozwiń
LINKe
  • LINKe
  • 27.07.2011 17:42

Dla niektórych tu piszących pani śp Blida [ uwielbiana na Śląsku ] to mały pikuś nie wart refleksji ,stara komuszka ,należało jej się i tyle. Nie życzę nikomu nalotu w domu o 5 rano z agentami uzbrojonymi po zęby . Do wątłej kobiety gotowej przyjść na każde wezwanie. Ale to miało być widowisko , pokazówka [ ze 3 ekipy miały nagrywać] i odtrąbienie sukcesu . Odeszła z godnością , niesłusznie pomówiona ,dajcie Jej spoczywać w spokoju. Jeśli panowie Ziobro i Kaczyński nie mają sobie nic do zarzucenia wybronią się.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Arek
  • Arek
  • 27.07.2011 11:17

@ Dorota Walkowiak pani hipoteza na temat powodów tej ogromnej tragedii dla najbliższych sp. Barbary Blidy równie dobrze może być prawdziwa,ale to tylko utwierdza mnie w przekonaniu,że rządy partii postpeerelowskich są w Polsce podstępne i okrutne.Pan Ryszard Kalisz dał pokazówkę dla ludzi umaczanych w brudne interesy,chcący ukryć źródła pochodzenia swoich majątków,stojących w sprzeczności z prawem.Wystarczyło się wzorować na "Nocnej Zmianie" która zapewniła panu Donaldowi Tuskowi w konsekwencji tekę premiera.Wystarczyło nie dopuścić do lustracji,jak miało to miejsce w Czechach czy też w Niemczech,a za pozyskane poparcie polityczne elity peerelu myśleć o karierze politycznej.Rzeczona elita uwłaszczyła się na zgliszczach "jedynie słusznego systemu" zorganizowała sobie przychylne media i wymiar sprawiedliwości i sobie panuje.Myślę że pan Ryszard Kalisz pragnie coś z tego tortu uszczknąć,iść przetartą ścieżką w końcu też chce być politykiem.Można wyciągnąć z tego wniosek że ciągle jeszcze jesteśmy w Rosyjskiej strefie wpływu a co za tym idzie,więcej azjatyckie w Polsce panują zasady sprawowania władzy niż europejskie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysiek
  • krzysiek
  • 27.07.2011 09:25

a u nas zaczynają się podtopienia... Wiecie jaka to tragedia dla OGROMU LUDZI? Czy może nasi politycy przestaną kręcic się wokół swoich not wyborczych i ruszą d... do naszych problemów.

PS. "autostrada" koło nas rozkopana, trochę rozkradziona, ale na pewno stoi bo wykonawca ludziom nie płaci, czyli kolejna komisja (po wyborach) będzie się zbierać i zbierać nasze pieniądze (a wynik jej i tak będzie zależał od tego, kto w niej zasiądzie)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mariusz
  • Mariusz
  • 27.07.2011 08:58

Ja nie wiem jakim cudem takie bezprawie się dzieje w tej Polsce. Od razu jakieś inne sprawy zostają wyciągane, i temat śmierci Blidy jakby zostaje przykryty. Co do pisu to wole się nie udzielać bo posłom z tej partii to brakuje najwyraźniej honoru i zwyczajnie lusterka w domu, by mogli widzieć jakie z nich bałwany. Hańba. A ile to już minęło od śmierci Blidy i dalej nic.. Poczytajcie więcej na http://linkaturs.com/news0041.php

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Dorota Walkowiak/er
  • @Dorota Walkowiak/er
  • 27.07.2011 08:27

A przepraszam,gdzie jest ta mafia?
Czy "ziobrowi"prokuratorzy przedstawili w sądzie jakiekolwiek zarzuty przeciwko komukolwiek?
Ta cała "mafia" i "układy"istnieja jedynie w głowach paranoików i ogarniętych zawiścią zyciowych nieudaczników.Poza tym,sam fakt prowadzenia śledztwa"w sprawie"nie jest równoznaczy z oskarżeniem!
A właśnie z powodu pomówienia( przez Aleksis)śp.B.Blida została "wciągnięta" w śledztwo.
Skoro posługuje sie Pani faktami,to powinna Pani również napisać w jakich okolicznościach wspomniana Aleksis złożyła te zeznania.Oczywiście tego nie napisali w Wikipedii,to i skąd można to wiedzieć?Zresztą taka informacja nie współgra z góry założona tezą,że Blida jest winna.
I na koniec-skoro ludzie PiS-u uważają,że samo pomówienie jest wystarczającym dowodem popełnienia przestępstwa,to jest to jeszcze jeden powód do poważnego zastanowienia się nad niebezpieczeństwem jakie ta partia(i jej zwolennicy)ze sobą niosą.
"nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu"-chyba,że jesteś z PiS-u.Wy jesteście zwolnieni z przestrzegania dekalogu.Kaczyński dał wam dyspensę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nie place zus bo to zlodzie
  • nie place zus bo to zlodzie
  • 27.07.2011 01:39

ostatni widziałem nalepke na ścianie:
smoleńsk - pamiętamy

a jedwabne też pamiętacie ?