Facebook Google+ Twitter

"Śmierć Bunny`ego Munro" - najnowsza powieść Nicka Cave'a

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-06 11:36

Bunny jest komiwojażerem poszukującym swojej duszy. Wkrótce odkryje, że jego dni są policzone... Druga powieść kultowego muzyka ukazuje się 20 lat po jego debiucie literackim.

 / Fot. Prószyński i S-kaBunny, sprzedawca kosmetyków i marzeń dających nadzieję samotnym gospodyniom domowym, po nagłej, samobójczej śmierci żony, wyrusza wraz z 9-letnim synem w podróż przez południową Anglię. Za każdym razem, gdy seksowny komiwojażer puka do kolejnych drzwi, jego syn cierpliwie czeka w samochodzie, poznając świat ze stronic swojej ulubionej encyklopedii. W pewnym momencie sielankową podróż przerywa realne zagrożenie, z jakiego zaczyna zdawać sobie sprawę Bunny Senior: pałające zemstą duchy, zazdrośni mężowie i szaleni psychopaci wyłaniają się z cienia...

"Śmierć Bunny'ego Munro" to powieść stylowa, porywająca, czasami gniewna, lecz zawsze sprawiająca czytelnikowi olbrzymią satysfakcję. Z niezwykłą subtelnością odmalowuje relacje między ojcem i synem, skrzy się dowcipem i uwodzi tajemnicą. Wielbiciele talentu Nicka Cave'a bez trudu dostrzegą w niej cechy charakterystyczne dla jego niepowtarzalnej wizji świata.

***
Nick Cave - muzyk występujący na scenie od ponad 30 lat, lider zespołów The Birthday Party oraz The Bad Seeds i Grinderman. Współpracował z Kylie Minogue, PJ Harvey i wieloma innym artystami. Jego album „Murder Ballads” sprzedał się w nakładzie ponad miliona płyt. W 1989 roku ukazała się debiutancka powieść Cave`a, „Gdy oślica ujrzała anioła”. Nick Cave urodził się w Australii, obecnie mieszka w Brighton.
 / Fot. Prószyński i S-ka
Prószyński i S-ka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.