Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4070 miejsce

"Śmierć garbatym nosom". Skandaliczny wybryk kibiców Resovii

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-13 10:25

Sytuacja zdruzgotała mnie i wielu moich przyjaciół. Podczas meczu kibice drużyny Resovia Rzeszów zaprezentowali tzw. "oprawę" meczową. Wszyscy już zostali przyzwyczajeni ze słowo "Żyd" jest w pewnych kręgach słowem obraźliwym, i nad wyraz często używanym. Jednakże ta sytuacja przerosła wszystkie dotychczasowe przykłady ataków na kulturę i naród państwa Izrael.

 / Fot. Jerzy KowalczykKibice Resovii Rzeszów zaprezentowali transparenty, które poruszyły ludzi zebranych na stadionie, oraz, zakładam, poruszają ludzi w całej Polsce. Na transparentach tych została zaprezentowana postać mężczyzny żydowskiego pochodzenia z charakterystyczna jarmułką w barwach Izraela, tym samym - kolorach symbolizujących cierpienie ludzi w okresie holokaustu. A nad nim zaprezentowano napis "Śmierć garbatym nosom".

Sformułowanie niezwykle obraźliwe nawołujące do agresji, a wręcz fizycznej eliminacji w odniesieniu do Narodu Izraela. Jest to oczywisty atak na kulturę i na uczucia.

Zachowanie Kibiców tego klubu nie jest przypadkiem. Ludzie ci znani są w całej Polsce z rasizmu. Nazywają siebie bowiem Aryjską Hordą. Nie ma tu możliwości pomyłki, czy złej interpretacji. Z moich informacji wynika, że są liderami propagowania antysemityzmu w Polsce. Portal organizacji "Nigdy Więcej" już parokrotnie badał sprawę kibiców Resovii Rzeszów.

 / Fot. Jerzy KowalczykNiestety, władze miasta Rzeszów, jak i PZPN, przechodzą obok tego problemu do porządku dziennego. Informację tę mam zamiar wysłać do organizacji żydowskich w kraju jak i ambasady Państwa Izrael na terenie RP.

Chcę również poinformować o tym incydencie media w naszym kraju. Ja i moi przyjaciele, jako jednostki znaczymy niewiele i nasz głos może być zignorowany. Dlatego zwracam się do wszystkich z Was. Pomóżcie nagłośnić tę sprawę, i doprowadzić do przykładnego ukarania winnych.

Mamy ogromna szansę, by cala Polska i świat zobaczyły, że nie można bezkarnie szerzyć treści nawołujących do wzajemnej nienawiści. Myślę, że publiczne napiętnowanie tego czynu i kara doprowadza do tego, że zakończy się okres totalnej bezkarności w tejże materii.

Jerzy Kowalczyk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Soviak
  • Soviak
  • 06.11.2011 10:43

Co wy wiecie o kibicowaniu dziady stare? deRRby to deRRby kierują sie innymi prawami :) pozdRRo dla lepszej strony miasta

Komentarz został ukrytyrozwiń
abel abel
  • abel abel
  • 24.02.2011 19:53

wszyscy widzą,że to żydzi nie nawidzą innych narodów

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bartosz Edwardowski
  • Bartosz Edwardowski
  • 06.10.2010 03:51

Powiedzili/napisali to co reszta kraju mysli

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widziałem w TV. To niepojęte. Obok transparentów było skandowanie haseł.Szkoda gadać.
To żenujące, że PZPN nie potrafi radykalnie zadziałąć w takiej sytuacji. Umywa ręce zamiast gwałtownie reagować (przerwanie meczu lub unieważnienie jego wyniku, nakaz rozgrywania następnych kilku meczy przy pustych trybunach). Ale centrala PZPN siedzi cicho.Ona wie lepiej. Nikt jej nie ruszy.
A motłoch na trybunach ma igrzyska.
I chociaż pisałem krytycznie o Żydach link to jestem zdecydowanie przeciwko takiemu zdziczeniu obyczajów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Określanie tych chamów mianem kibiców, wydaje się nieuprawnione, lub wręcz nadużyciem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzecz naprawdę przerażająca i godna nie tylko potępienia. Ale twierdzenie, że "rasizm w Polsce to część spuścizny narodowej" jest - moim zdaniem - z gruntu nieprawdziwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z wami całkowicie. To powinno zostać ukarane. Ciężko mi jest u wierzyć że w "cywilizowanym świecie" dzieją się takie rzeczy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.