Facebook Google+ Twitter

Śmierć jest sprawiedliwa

Śmierć jest sprawiedliwa - dotyka nas wszystkich. Najpierw, pośrednio, zapoznajemy się z tym, co w przyszłości poznamy na własnej skórze.

Nadzieja / Fot. Grzegorz BroniarczykNarodziny

Rodzimy się po to, by żyć. Ale już w dniu urodzin jedno jest pewne. Kiedyś umrzemy, zejdziemy z tego świata. W takim razie po co żyjemy, skoro i tak czeka nas nieuchronnie koniec? Po co się staramy, walczymy, robimy wszystko by przeżyć? Życie to walka, którą przegrywamy już na starcie. Po co brać udział w konkursie, którego zwycięzca jest już ustawiony? No i co jest nagrodą...A jednak stawiamy opór.

Życie

Życie to kolejne klatki filmu, który im dłużej się ciągnie, tym lepiej znamy zakończenie. Im dalej jesteśmy wciągnięci w akcję, tym szybciej ucieka czas. I nie jest to komedia. Tutaj nie ma happy end'u. Czasami przypomina to film już niejednokrotnie oglądany, bo wydaje się nam, że to już było ( Dejavi). Niektórzy mają kilka żyć, gdzie game over podobno nigdy nie występuje. Tym bardziej, że w następnym żywocie można być np. kotem. Życie to cierpienie, przeplatane wzniosłymi chwilami. Chwilowym szczęściem, by mieć siłę uporać się z troskami.

Śmierć

Czeka nas wszystkich. Bogatych, biednych, zdrowych i chorych. Tutaj nie ma układów, znajomości, możliwości wyceny. Wszyscy są równi, mają takie same prawa. Już nikt nie myśli o prawie do życia. Bo ono się właśnie kończy. Wraz z ostatnim oddechem, z ostatnim grymasem na twarzy. Śmierć przychodzi na dwa sposoby. Niespodziewanie, by zabrać nas szybko i wtedy gdy czekamy, aż po nas przyjdzie. Niezależnie od tego, zawsze zostawia po sobie pustkę. Już nic nie jest ważne. Poza jednym. Czy będziemy wtedy sami? Czy ktoś nam bliski pomoże zamknąć otwarte oczy? Kto usłyszy nasze ostatnie słowa? Warto więc żyć choćby po to, by w takiej chwili nie być osamotnionym. Trzeba żyć tak, by o nas pamiętano, byśmy żyli we wspomnieniach innych. Tak, by nie zabrakło osób przy naszym łóżku, gdy już to będzie nasz ostatni odpoczynek. Bo ciężko umierać samemu...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

zhrefwinp
  • zhrefwinp
  • 13.07.2011 17:11

GOo3kM <a href="http://cnpucqgldryu.com/">cnpucqgldryu</a>, [url=http://fqimuanzihum.com/]fqimuanzihum[/url], [link=http://cooytlddwnsy.com/]cooytlddwnsy[/link], http://blvlizegisgr.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co to jest ta ,,radosna rozrodczość"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grześku - nie bądź taki antyrzadowy, bo ci o 6 rano antyterroryści drzwi wybiją! Przecież ty NIE zachęcasz do radosnej rozrodczości. Jak możesz! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Grzegorzu, przed nami weekend, maj, wiosna, a Ty przywołujesz takie smutne tematy?
Wiem, wiem: „I latem także się umiera”.
Dobrze, że jest... nadzieja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.