Facebook Google+ Twitter

"Śmierć na śniegu" - nowy polski kryminał

Polskie kryminały to szansa, by ci, którzy nie mogą się przekonać do polskiej literatury, zmieni zdanie na jej temat. "Śmierć na śniegu", choć nie jest książką doskonałą, na pewno jest warta uwagi, choćby w celach rozrywkowych.

Okładka książki / Fot. mat. wydawcyPowieść „Śmierć na śniegu” Konrada Staszewskiego zapowiadana jest jako „rasowa powieść policyjna”. Trzeba się z tym zgodzić, gdyż główny bohater, jak i większość pozostałych postaci w książce wykonuje zawód policjanta. Mimo niewielkiej objętości powieści, można się spodziewać naprawdę szybkiej akcji i wielu emocji.

Czytaj też: "Śmierć na śniegu" - recenzja książki Konrada Staszewskiego

Powieść rozpoczyna się od mocnego uderzenia: nagi mężczyzna - Rokicki - budzi się na śniegu, choć położył się we własnym łóżku. Okazuje się, że znajduje się w lesie, a obok niego leży zamordowany człowiek z pistoletem na plecach. Ślady nie wskazują na obecność innych osób. Mężczyzna nic nie pamięta. Nagle ręce wykręca mu policjant, który chwilę wcześniej dotarł na miejsce zbrodni. Nasz bohater zostaje zatrzymany pod zarzutem morderstwa i niczego nie zmienia fakt, że jest policjantem. Ogarnia go jeszcze większe zdziwienie, gdy dowiaduje się, że jest na komendzie w Krakowie, choć sam mieszka w Katowicach. Prowadzący śledztwo komisarz Orlicki jest wyraźnie wrogo do niego nastawiony i nie daje sobie nic wytłumaczyć.

Jedyna osoba, która może dać Rokickiemu alibi, także zostaje zamordowana. Policjant wie jednak, że oprócz jego obecności na miejscu zbrodni, oskarżyciele nie mają przeciwko niemu żadnych dowodów. Pewnego dnia pojawia się na komendzie prywatny detektyw Mierzejski i zabiera policjanta do domu. Czy Rokicki ma szansę na oczyszczenie z zarzutów? I co tak naprawdę ma do niego Orlicki? Kim jest Mierzejski i czemu wtrąca się w sprawę, która właściwie go nie dotyczy? Na te pytania dostaniecie odpowiedź po przeczytaniu książki. Dodam, że naprawdę warto.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyWybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Janusz Pasternak
  • Janusz Pasternak
  • 30.03.2011 08:55

Kupiłem pod wpływem poprzedniej recenzji. Prawdą jest, że książeczkę łyka się dość szybko ale też cena nie odstrasza. Z czystym sumieniem polecam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.