Facebook Google+ Twitter

"Śmierć na śniegu" - recenzja książki Konrada Staszewskiego

Tajemnicze morderstwo popełnione w lesie wywołuje lawinę niekontrolowanych wydarzeń. Kto stoi za tą zbrodnią i co chce ukryć? Co z tym wszystkim wspólnego ma Krystian Rokicki? To on zabił czy sam stał się ofiarą perfidnej intrygi?

Okładka książki / Fot. Wyd. FOX PublishingGłówny bohater książki - Krystian Rokicki będący funkcjonariuszem katowickiej policji, w nieznanych sobie okolicznościach, pewnej listopadowej nocy budzi się nagi... w lesie. Gdyby tego było mało - nie jest tam sam. Obok znajdują się zwłoki mężczyzny. Rokicki nie jest w stanie przypomnieć sobie jakim cudem znalazł się w lesie, dlaczego był nagi i leżał w śniegu. Oczywiście nie trudno domyślić się, że po kilku minutach na miejscu zbrodni pojawiają się policjanci, a ich kolega po fachu staje się oskarżonym o morderstwo. Rokicki ląduje w celi jednego z krakowskich komisariatów.

Aresztowanie go wprawia w ruch wiele dziwnych i nieprzewidzianych zdarzeń. Morderstwo innego policjanta, zabójstwo Karoliny - narzeczonej Krystiana, gwałty i kradzieże to tylko niektóre z wydarzeń mających miejsce w powieści. Rokicki wraz z detektywem Mierzejskim, który podstępem wyciągnął go z więzienia, wyruszają na nierówną wojnę z komisarzem Orlickim, który za wszelką cenę chce doprowadzić do postawienia Rokickiego przez sądem za zabójstwo w lesie. Z godziny na godzinę, na jaw wychodzą co raz to nowe fakty dotyczące nie tylko tajemniczego morderstwa, ale także przeszłości komisarza, która staje się kluczem do rozwiązania zagadki.

Jak każda książka tak i ta ma zalety, ale i wady. Tych ostatnich jest na szczęście dużo mniej. Jak na powieść z taką fabuła, ta jest po prostu za krótka. Wiele wątków, która można by rozbudować znalazło się na zaledwie dwustu stronach. Niektóre z opisów skrócone są do minimum. Choć gdyby zastanowić się nad tym z całkiem drugiej strony, być może jest to zabieg, który autor specjalnie zastosował. Może czytelnik sam ma sobie dopowiedzieć dalszy ciąg przedstawionych wydarzeń?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.