Facebook Google+ Twitter

"Śmierć pracownika" Michała Kmiecika w Teatrze Polskim w Poznaniu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-11-09 18:24

Teatr Polski w Poznaniu ogłasza konkurs na plakat spektaklu "Śmierć pracownika" Michała Kmiecika w reżyserii Iwo Vedrala. Prapremiera spektaklu odbędzie się 16 grudnia 2011 roku.

 / Fot. Monika Lisiecka/materiały prasoweKonkurs ma charakter otwarty, ale skierowany jest przede wszystkim do grafików, projektantów, artystów plastyków oraz osób i firm zajmujących się projektowaniem reklamowym.

Ostateczny termin nadsyłania prac upływa 15 listopada 2011 roku.

Zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie drogą elektroniczną. Prace konkursowe, wszelkie pytania prosimy kierować wyłącznie na adres e-mail: konkurs@teatr-polski.pl. Nagroda w konkursie to 2500 zł. Liczba projektów zgłaszanych do konkursu przez każdego z autorów nie jest limitowana. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Iwo Vedral, reżyser spektaklu, dramat Michała Kmiecika komentuje następująco: "Śmierć pracownika" to popkulturowy anarchistyczny żart, w którym antyczny mit trafia do dyskontu z niemieckim kapitałem. Na każdym kroku czai się prowokacja. Słowa Brechta, Broniewskiego czy Świetlickiego zderzają się z dzisiejszymi poradnikami zarządzania kapitałem.
To świat sklejony z klisz i schematów, w którym nieistotne jest prawdopodobieństwo, ponieważ głównym motorem działania jest czysty bunt i potrzeba odreagowania świata, systemu, który został nam dany jako jedyny i sprawiedliwy. To jest próba teatru bez historii, albo historii zagubionej w odnośnikach i cytatach, historii, która stała się zakładnikiem języka.

Michał Kmiecik za dramat "Śmierć pracownika" otrzymał nagrodę główną przyznawaną przez jury oraz nagrodę publiczności w tegorocznej edycji METAFOR RZECZYWISTOŚCI 2011.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.