Śmierć zawodnika podczas wyścigów motocyklowych

Japoński zawodnik Shoya Tomizawa zmarł wkrótce po przewiezieniu do szpitala, po koszmarnym wypadku, jaki miał miejsce podczas zawodów motocyklowych klasy Moto2 o Grand Prix San Marino.

Wypadek miał miejsce na torze Misano. Dziewiętnastoletni Japończyk jechał na czwartym miejscu w wyścigu, kiedy w jego motocyklu poślizgnęło się tylne koło i jadący z prędkością ponad 200 km/h zawodnik upadł na nawierzchnię toru. Został jeszcze potrącony przez Brytyjczyka Scotta Reddinga i reprezentanta San Marino Alexa De Angelisa.

Obaj zawodnicy wyszli z wypadku bez poważnych obrażeń, natomiast Tomizawa został zabrany do szpitala w Riccione. Tam jego stan został określony jako krytyczny, a o 14.20 lokalnego czasu lekarze podali komunikat o śmierci młodego Japończyka, jako przyczynę śmierci podając poważne obrażenia wewnętrzne klatki piersiowej, brzucha i mózgu.

Tomizawa zadebiutował w klasie 125 ccm w 2006 roku, kończąc rok na drugim miejscu klasyfikacji generalnej, a po dwóch latach przeniósł się do klasy 250 ccm ( teraz Moto2).
W tym roku wygrał Grand Prix Kataru i zajął drugie miejsce w zawodach w Hiszpanii. W klasyfikacji generalnej przed wyścigiem w San Marino zajmował siódmą pozycję.