Facebook Google+ Twitter

Śmierć żołnierza na poligonie w Drawsku Pomorskim

W wyniku eksplozji zapalników na poligonie w Drawsku Pomorskim jeden żołnierz poniósł śmierć, a trzech innych zostało rannych.

Oto treść komunikatu prasowego Dowództwa Wojsk Lądowych:

Komunikat prasowy Dowództwa Wojsk Lądowych

Dotyczy: wypadku na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim.

17 czerwca 2010 roku (w czwartek) około godziny 5.30 na pasie ćwiczeń taktycznych Bucierz (Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim) doszło do tragicznej w skutkach eksplozji, w wyniku której zmarł starszy szeregowy Radosław Dąbrowski, a trzech innych żołnierzy zostało rannych.

Do wybuchu doszło w trakcie przygotowania zajęć ze strzelania i kierowania ogniem moździerzy. Podczas przygotowywania amunicji moździerzowej w punkcie amunicyjnym z nieznanych przyczyn nastąpiła detonacja zapalników. Na skutek wybuchu czterech żołnierzy odniosło obrażenia. Bezpośrednio na miejscu zdarzenia poszkodowanym została udzielona natychmiastowa pomoc medyczna. Następnie żołnierze zostali przewiezieni do Szpitala Powiatowego w Drawsku Pomorskim. Niestety jeden z poszkodowanych, starszy szeregowy Radosław Dąbrowski zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Stan pozostałych trzech żołnierzy jest stabilny, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w trakcie szkolenia poligonowego pododdziałów 12 Brygady Zmechanizowanej. Wszyscy czterej żołnierze służą w kompanii wsparcia 1 batalionu zmotoryzowanego 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. Obecnie czynności wyjaśniające prowadzi Żandarmeria Wojskowa. Dodatkowo Dowódca Wojsk Lądowych powołał specjalną komisję, która ma ustalić okoliczności zdarzenia.

Rodziny zmarłego i poszkodowanych zostały powiadomione.

Rzecznik prasowy
Dowództwo Sił Lądowych
ppłk Tomasz Szulejko

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mirku. Masz rację. Równy pochówek dla wszystkich żołnierzy poległych dla Ojczyzny. Na pewno należy mu się pośmiertny awans.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda chłopaka [*] Wypadki w wojsku się zdarzają, też byłem żołnierzem. Chłopak zginął w swojej ojczyźnie, przygotowany do obrony własnego kraju, a nie na wojnie w Afganie albo w innym państwie. Jemu też należy się pośmiertny awans i pochówek godny żołnierza pełniącego służbę dla ojczyzny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.