Facebook Google+ Twitter

Śmiercionośne myśli-Roland Baader. Intelektualiści niszczą świat?

Czy możliwe jest, aby współcześni, dobrze wykształceni ludzie, zamiast dążyć do rozwoju świata, nie zajmowali się niczym innym niż jego zniszczeniem? Autor nie ma żadnych wątpliwości. Koncepcje intelektualistów to systemy totalitarne.

 / Fot. fot.Materiał promocyjnyRoland Baader swego czasu zajmował się przedsiębiorczością. Przez kilkanaście lat prowadził własny biznes, aby z biegiem czasu zostać wolnym autorem, jak mówi, niezależnym od nikogo. W swojej twórczości literackiej propaguje idee wolności oraz wolnej przedsiębiorczości. Bezlitośnie piętnuje błędy obecnej demokracji, wskazując, że "filozofie wolności" to tylko zamaskowane warianty systemów totalitarnych.

Tak ciekawy sposób ukazywania błędów konstrukcyjnych współczesnej demokracji skłania czytelnika, aby przeczytać chociaż jedną z wielu pozycji autora. Po książkę Rolanda Baadera "Śmiercionośne myśli, dlaczego intelektualiści niszczą nasz świat", sięgnąłem także i dlatego, że niemal z chirurgiczną precyzją przewidział on europejski kryzys gospodarczy, prawie idealnie trafiając w jego ogniska zapalne na długo zanim do niego doszło.

Zaciekawiło mnie, że autor w pewien sposób stawia w tytule, w jednym rzędzie ludzi dobrze wykształconych, z ich myślami o niszczeniu świata. Miałem nadzieję przeczytać o tym, kim według Baadera są ci intelektualiści i skąd to pytanie w tytule. Jednak, jak się okazało już po pierwszych kartach, pisarz wcale nie zadaje pytań, tylko z całą mocą twierdzi, ze to dzięki autodestrukcyjnym myślom intelektualiści niszczą nasz świat i przy pomocy różnego rodzaju regulacji tworzą "miękkie" wersje utajonego totalitaryzmu.

Gdyby pokusić się o podsumowanie tej pozycji w jednym zdaniu, to można by napisać, że Roland Baader za pomocą podkutego buta (ciętego pióra i argumentów) z rozmachem uderza w miejsce, gdzie kończą się plecy (intelektualiści) i zaczyna miękka część ludzkiego ciała (wszelkiego rodzaju utopie, koncepcje, które wylęgły się w głowach intelektualistów), piętnując fałszywe wartości i jasno wskazując, co i kto odpowiada za obecny stan rzeczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Interesujące. Sięgnę po lekturę:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.