Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17064 miejsce

Śmiertelne drinki, czyli "Truciciel" w Och-Teatrze

Sztuka Erica Chappella to komedia rozpisana na pięciu aktorów, jedną sztuczną roślinę i kilka śmiertelnych drinków.

Cezary Żak (Vincent) / Fot. Ola Grochowska, Och-TeatrSpektakl "Truciciel" w reżyserii Cezarego Żaka to czarna komedia o dość zaskakującej tematyce. Tytułowym bohaterem jest Vincent (Cezary Żak), który ma nietypową profesję. Jako zawodowy truciciel z firmy Exodus wyprawia ludzi na tamten świat... na ich wyraźne życzenie. Jego sposób działania jest prosty - przygotowuje zatrutego drinka, którego bezwiednie wypija klient, i czeka na efekty. Za każdym razem wszystko idzie zgodnie z planem, jednak do czasu...

Mirosław Kropielnicki (Walter Bryce), Dorota Pomykała (Celia Bryce) / Fot. Ola Grochowska, Och-TeatrPewnego dnia Vincent zostaje wezwany do domu państwa Bryce'ów - małżeństwa w średnim wieku, które szczęśliwe lata ma już za sobą. Na miejscu zastaje Waltera (Henryk Niebudek), którego bierze za swojego klienta i o mały włos nie pozbawia go życia. A przecież to żona pana domu - Celia (Dorota Pomykała) od lat zmaga się z depresją i pisze pożegnalne listy. Wkrótce rutynowa wizyta niezawodnego truciciela przeradza się w całą serię nieporozumień, które mogą wywołać śmiertelne skutki.

Okazuje się, że o śmierci można opowiedzieć z humorem. W tym przypadku jest to czarny humor połączony z ironią. I właśnie takie specyficzne poczucie humoru lubię najbardziej.

Mirosław Kropielnicki (Walter), Cezary Żak (Vincent) / Fot. Ola Grochowska, Och-TeatrDużym walorem spektaklu jest świetna obsada. Na największe brawa zasłużyli Mirosław Kropielnicki w roli Waltera, niewiernego męża, który miał niecny plan mający na celu odzyskanie wolności oraz Cezary Żak jako Vincent, ponury i pozbawiony poczucia humoru truciciel, który miał swoje zasady.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.