Facebook Google+ Twitter

Śmiertelne żniwa po raz piąty - "Oszukać przeznaczenie 5"

Wizja, ucieczka przed śmiercią i zabawa z kostuchą w kotka i myszkę. Od kilku lat właśnie taki schemat towarzyszy filmom z serii "Oszukać Przeznaczenie". W tym roku mamy okazję obejrzenia piątej już części.

Jej reżyserem jest niejaki Steven Quale - jako reżyser nie zaistniał niczym szczególnym ("Wielki pożar", "Obcy z głębin"), jednak dwukrotnie pracował z Jamesem Cameronem. Po raz pierwszy w roku 1989 zajmował się montażem filmu "Głębia" zaś osiem lat później grał pracownika maszynowni w "Titanicu". Czyli jednym słowem facet ma "spore" doświadczenie. Scenariuszem zajął się Eric Heisserer odpowiedzialny za scenariusz do zeszłorocznego remake'u kultowego "Koszmaru z ulicy Wiązów".

Jeżeli ktoś oglądał wcześniej którąkolwiek z części to łatwo może się domyślić o czym jest „piątka”. Tym razem oszukać przeznaczenie próbują pracownicy jednej z firm podczas wyjazdu integracyjnego. Podczas podróży autokarem, jeden z pracowników ma wizję, widzi jak most, na którym się znajdują ulega zniszczeniu i jak ludzie na nim po kolei giną. Tak jak było w poprzednich częściach, wizjoner przed mającą nastąpić tragedią wpada w panikę i ratuje kilka osób. Jednak nie na długo ponieważ śmierci nie da się oszukać i będzie ona powoli zbierała swoje żniwo zabierając po kolei tych, którzy uciekli
jej spod kosy.

Można by rzec – ile razy będziemy oglądać film, który cały czas opowiada o tym samym, tylko w innej scenerii z innymi aktorami? Wciąż jednak jest to ten sam kotlecik odsmażany już po raz piąty. Idąc do kina zastanawiałem się nad jednym czy „piątka” będzie lepsza od swojej poprzedniczki. Wszakże ostatnia część była bardzo kiepska, wręcz fatalna, dlatego moje uczucia były mieszane, jednak teraz kiedy to jestem już po seansie, mogę z ręką na sercu stwierdzić, że „Oszukać przeznaczenie 5” może się podobać, mało tego nie odbiega atrakcyjnością za bardzo od części trzeciej, więc jest w porządku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ShastaMan
  • ShastaMan
  • 26.08.2011 21:39

Byłem na nim.Nawet fajny;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.