Facebook Google+ Twitter

Śmiertelny wirus MERS. Liczba zgonów rośnie

Nowy wirus o nazwie MERS powoli rozprzestrzenia się na Bliskim Wschodzie. Dotarł również do krajów europejskich. Do tej pory uśmiercił 45 osób. Sytuacji bacznie przygląda się Światowa Organizacja Zdrowia

Koronavirus MERS źródło - http://www.youtube.com/watch?v=DRFt0JIO-s8 / Fot. print screenJak informuje The New York Times, pochodzenie jak i sposób rozprzestrzeniania się wirusa nie jest dokładnie znany. Wiadomo jedynie, że wirus ten ściśle powiązany jest ze znanym już wirusem SARS. Wszystkie rozpoznane przypadki zachorowań (84) miały miejsce na terytorium Arabii Saudyjskiej oraz innych krajów Bliskiego Wschodu. Przypadki zachorowań w innych regionach świata były zawsze powiązane z osobami, bądź ich bliskimi, którzy przebywali w Arabii Saudyjskiej lub krajach ościennych. Śmiertelność wśród zarażonych osób wynosi ponad 50%..

W obawie przed gwałtownym rozprzestrzenianiem się wirusa, Arabia Saudyjska przestrzega, by kobiety w ciąży, dzieci, osoby starsze jak i cierpiące na przewlekłe choroby zrezygnowały z udziału w październikowej pielgrzymce do Mekki, która przyciąga około trzech milionów ludzi.

Wirus MERS bardzo szybko może z problemu lokalnego stać się problemem globalnym. Zachorowania odnotowywano również w Europie, najczęściej wśród osób powracających z krajów Bliskiego Wschodu. Choroba jest zakaźna.|
Początkowe objawy do złudzenia przypominają przeziębienie a później grypę. W kolejnych fazach ataku wirusa dochodzi do problemów z oddychaniem oraz uszkodzenie nerek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najbardziej ogólnie rzecz pojmując - natura własnymi, niezmiennymi sposobami usiłuje regulować przeludnienie poprzez mutacje chorób masowych, które człowiek skutecznie zwalcza. Może sie jednak zdarzyć, że w jakimś momencie wygra natura, bo człowiek nie bedzie w stanie opanowac epidemii. Szczególnie, że sam w laboratoriach tworzy coraz to nowe odmiany broni bakteriologicznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.