Facebook Google+ Twitter

Śmieszność Brukseli

Polski europarlamentarzysta Maciej Giertych kolejny raz rozhuśtał powolne, ślamazarne, pogmatwane, monstrualne europejsko-brukselskie tryby. Szkoda.

Maciej Giertych. Fot. MWMEDIA Giertych oddawał już w Parlamencie Europejskim cześć Pinochetowi, kwestionował teorię ewolucji, przenosił jego siedzibę do Rzymu, a w ogóle najchętniej by go rozwiązał. Choć i bez jego pomocy może się to stać przypadkiem za sprawą nieuważnego podpisu anonimowego urzędnika.

Tym razem Maciej Giertych wydał broszurę, o której za włoskim dziennikiem "Corriere della Sera", donoszą polskie media. Według gazety, broszurę antysemicką. Fala paniki przetoczyła się przez Europę, jako że dzieło sygnowane jest znaczkiem Parlamentu Europejskiego. Szef tejże unijnej instytucji, Hans Gert Poettering, Niemiec, a zatem szczególnie wyczulony na tego rodzaju wydarzenia, zapowiada wszczęcie dochodzenia.


I cóż z tego, skoro stopień rozbudowania unijnych urzędów jest tak wielki, że podobne smaczki jak się pojawiały, tak będą się pojawiać, a i do czekamy się zapewne kolejnych wprowadzających w stan nieskrępowanego rozbawienia euromitów (swoją drogą - słyszał ktoś o urzędzie zatrudniającym kilkaset osób, którego kompetencją jest ważenie skrzyń z importowanymi bananami? - podobno prawdziwe). Nieokiełznana biurokratyzacja kojarzy się z Brukselą wręcz nieodłącznie, podobnie jak związane z tym marnowanie pieniędzy (same przejazdy europarlamentarzystów z Brukseli do Strasburga, gdzie pracuje PE, to ok. 200 mln euro rocznie). W tym kontekście pewna konsolidacja i wyraźny rozdział kompetencji oraz dążenie do przejrzystości w unijnych instytucjach wydaje się niezbędne. Kwestią dyskusyjną jest, czy traktat konstytucyjny (być może w nowej formie), faktycznie uczyniłby Unię bardziej wydajną i przystępną. Niewątpliwie coś jednak trzeba zrobić.

Brak tego czegoś, w żadnym razie nie zwalnia jednak reprezentanta Polski w PE, Macieja Giertycha, od odpowiedzialności za jej dobre imię, jak i nie zezwala mu na publiczne wypisywanie głupot. Jeżeli chciał on narazić swój kraj na śmieszność i utrwalenie krążących gdzieniegdzie stereotypów, pozostaje mieć nadzieję, że udało mu się to w stopniu znikomym, a jego głos zostanie odseparowany od stanowiska Polski. Czego mu serdecznie życzę.


Włoski dziennik, cytując dzieło Gierycha, podaje fragment, w którym autor stwierdza, że Żydzi wolą się izolować od innych społeczności i sami zamknęliby się w gettach. Przychodzi tu na myśl dość oczywista analogia, związana z niechęcią Macieja Giertycha wobec Unii Europejskiej i całym zestawem jego nacjonalistycznych poglądów. Cóż więc, skutek być może niezamierzony, ale aż chce się wykrzyknąć: - Wszyscy jesteśmy Żydami!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

No cóż, jeśli ktoś nie ma zadnych argumentów, tylko impertynencje, to dyskusja nie ma sensu. A ossad, mimo prośby o dowody, powołuje się na dawno przrebrzmiały i zdewaluowany "dorobek światowej archeologii". Życzę samych łatwych przypadków.
Z poważaniem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli każdy wytwór ludzkiego rozumu można nazwać dziełem, to zgodnie z Konstytucją 1997 każdy może głosić swoje teorie i tworzyć instalacje (z ograniczeniami na faszyzm itp.). Czym różni się dzieło Giertycha od dzieła Nieznalskiej? Oba zostały upublicznione i oba pewnie zostały stworzone, aby prowokować. Jedną miara należy je oceniać - jeśli jedno potępiamy to i drugie, jeśli jedno uznajemy za przejaw wolności słowa i poglądów, to i drugie. Chyba że są jakies różnice pomiędzy nimi. A są?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż, jeśli ktoś zatrzymał się na etapie rozwoju homo trollus, to dyskusja raczej nie ma sensu:)
A jacekb333 sam właśnie dał dowód na istnienie ewolucji - skoro ludzkość może podlega dewolucji, to równie dobrze może podlegać ewolucji. To tak jak z diabłem. Jeśli ktoś mówi, że wierzy w diabła, potwierdza tym samym istnienie Boga, bo diabeł bez Boga nie istnieje.
Nie będę zachęcał do zapoznawania się z dorobkiem światowej archeologii, bo wiem, że w trudnych przypadkach nie ma to po prostu sensu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze jedno. Kościól nie uznaje teorii ewolucji. Kościół dopuszcza możliwość jej uznania, jeśli nauka dostarczy dostatecznych dowodów. Na razie, mimo kolosalnego skoku technicznego od czasów Darwina, nikt takich dowodów nie dostarczył.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z całym szacunkiem, ale ja też nie muszę podzielać Pańskich poglądów i uważam, że M. Giertych nie szkodzi Polsce. To, że jakieś gazetki podnoszą larum, znaczy tylko, że ich dziennikarze nie przeczytali broszury i nic poza tym. Czy to szkoodzi Polsce, że dziennikarze atakują polskiego posła? Tylko wtedy, kiedy opinię o Polsce będzie się wyrabiać na podstawie powierzchownych ocen. Jeśli natomiast sprowokuje to kogoś do sięgnięcia do twórczośc zarówno F. Konecznego czy M. Giertycha, to poseł osiągnął sukces. Im mniej poprawności politycznej w salonach tym lepiej dla normalnych ludzi, również w Polsce.
Nawiasem mówiąc, są przecież naukowe dowody, że człowiek podlega raczej dewolucji, czyli właśnie regresowi.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozumiem, że ossad zna jakieś dowody na potwierdzenie teorii ewolucji. Chętnie poznam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z całym szacunkiem, ale nie muszę podzielać poglądów Feliksa Koniecznego. Wydaje mi się, że wszystko, co chciałem zawrzeć, znajduje się w tekście - nie ma tu czego wyjaśniać, wystarczy go przeczytać. Żydzi są jacy są, nie dociekam tego tutaj. Tacy jak inni, nie lepsi, nie gorsi. Na równi z działaniami (bo naprawdę nie rozumiem, po co znów robi on to, co robi - niech sobie wydaje te broszury, jego prawo, ale dlaczego w taki sposób? Swoją drogą jeżeli wie on, że szkodzi tym, co robi, Polsce, a wie na pewno, bo jest inteligentny, to chodzi o ideologiczną propagację swoich poglądów, którą to praktykę, jak i poglądy, mam prawo krytykować) Macieja Giertycha śmieję się z unijnej biurokracji, która najpierw pędzi od absurdu do absurdu, a potem podnosi alarm. Co do teorii ewolucji, to oczywiście wiem, że jest to tylko teoria, czytałem nawet prace podważające jej niektóre elementy (za marksistę też się nie uważam... natomiast jestem "entuzjastą ewolucji", która jest przeciwieństwem regresu, jeżeli już koncentrujemy się na wytykaniu nieścisłości), tak czy inaczej, Kościół ją uznaje. Natomiast pogląd w wersji Macieja Giertycha podzielają najwyraźniej, o ironio, ortodoksyjni Żydzi. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

No pewnie. Wszystkie dowody wskazują na to, że homo sapiens spadł z nieba z pojemnością puszki mózgowej ponad 2 tys. cm3 na dzień dobry i zaraz zabrał się do budowy Jerycha. Jak tylko przegryzł jabłko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Panie Tomaszu,
Rozumiem z treści Pańskiego artykułu, że swoją opinię o prof. Giertychu i jego publikacji wyrobił Pan na podstawie lektury polskich lub włoskich gazet. Na nie się Pan przynajmniej powołuje. Wnowszę więc, że nie czytał Pan oryginału. Jeśli tak, to Pański artykuł nie ma w ogóle racji bytu, a Pańskie ambicjie bycia dziennikarzem chyba są za wysokie.
Spieszę Pana poinformować, że prof. Giertych w swej publikacji powołuje się na dorobek filozoficzny F. Konecznego. Moim zdaniem tak logicznego uzasadnienia głoszonych teorii nie znajduje się często. Jeśli zapozna się Pan z całością publikacji, jestem pewien, że zmieni Pan opinię zarówno nt. M. Giertycha jak i żydów. Myśli F. Konecznego nt. cywilizacji popierają również pewne środowiska żydowskie.
Poza tym zwracam Panu uwagę na pewną niezręczność Pańskiego sformuowania zawartego na początku Pańskiego artykułu. Zarzuca Pan M. Girtychowi, że "kwestionuje teorię ewolucji". Wydaje mi się, że sam zapędził się Pan w "kozi róg". Zapomniał Pan, że to tylko teoria i podświadomie uznał ją za prawdę, która nie podlega dyskusji. To dość powszechnnie popełniany błąd entuzjastów ewolucji i marksistów . Przypominam, że nie znaleziono żadnych dowodów na jej potwierdzenie. Tak więc polemika i kwestionowanie tej teori, tak jak każdej innej, jest jak najbardziej wskazane.
Z poważaniem,
J. Bielski

Komentarz został ukrytyrozwiń

...i po co nakręcać ludzi, których jedynym celem jest tropienie wszędzie antysemityzmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.