Facebook Google+ Twitter

Śmietanki do kawy z podobizną Hitlera w szwajcarskich sklepach

Szwajcarski producent śmietanki do kawy umieścił na opakowaniu podobiznę Adolfa Hitlera. Jak tłumaczy, nie rozumie dlaczego wybuchła awantura i podkreśla, że to produkt dedykowany kolekcjonerom.

 / Fot. print screen/www.bild.deW sieci sklepów Elsa w Szwajcarii klienci odkryli pojemniki ze śmietanką do kawy z podobizną Adolfa Hitlera. Zarówno klienci sklepu jak i klienci snack barów, które otrzymały towar, nie kryli oburzenia.

Jak zapewniał rzecznik sieci Luzi Weber: "to się nie powinno było zdarzyć. Zawiodła kontrola wewnętrzna". I podkreśla, że za dobór "dekoracji" na opakowaniach odpowiada zewnętrzna firma Karo-Versand GmbH. Feralne pojemniki z podobizną Hitlera zostały już wycofane ze sprzedaży i od kontrahentów, którzy je już kupili - podaje Rzeczpospolita.

Strzelanina w kanadyjskim parlamencie. Policja zastrzeliła napastnikaSprawę postanowił skomentować Peter Rothenbühle, właściciel Karo-Versand: "to co działo się za jego rządów, było oczywiście złe. Ale tej części historii nie można ignorować(...)To był produkt kolekcjonerski. W sumie użyliśmy wizerunków ponad 30 polityków" - czytamy na wyborcza.pl. Gdy jednak o sprawie zrobiło się głośno w Europie Rothenbühle przyznał, że firma powinna bardziej przemyśleć decyzję o umieszczeniu dyktatora na śmietankach do kawy.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Kolekcjonerzy drogo zapłacą. Szwajcarzy wiedzą jak robić interesy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na Lenina/Stalina na pewno się nie oburzali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

... i pewnie cukier kryształ w zestawie z ministrem propagandy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.