Facebook Google+ Twitter

Śmietnisko Kościoła

Wielki post i spowiedź wielkanocna to obowiązek każdego katolika z pierwszej ławki. Prawie wszyscy wierni oczyszczają swoje sumienia. Pytanie tylko czy do końca? Oczyszczają sumienia z zapałem godnym podziwu i... zaśmiecają przyrodę.

Akcja
reklamowa Ministerstwa Środowiska pokazuje zaśmiecone lasy i dzikie wysypiska w postaci grzechu.

Ta reklama ma kilka poziomów i może być odbierana różnie. Działa odwrotnie i wali prosto w śmietnisko Kościoła. Bo jak nazwać ludzi, którzy w niedzielę przykładnie biorą udział w mszy św. i oczywiście przystępują do komunii. Mają przykładną rodzinę wielodzietną. W tygodniu spalają stolarskie odpady. Smród jest ogromny, ale udają, że mają czyste sumienia i demonstrują to w kolejną niedzielę, maszerując przez środek kościoła do komunii. Takich śmietnisk w kościele jest więcej.

Gdyby w reklamie padły słowa o prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu, to byłby grzech. Ukazałoby się nam kolejne okazałe śmietnisko społeczności katolickiej. Tolerancja dla pijanych kierowców przekracza znacznie datki na Radio Maryja. Do samochodu wsiadają dzieci, żona i pijany tatuś, aż śmierdzi śmietnikową obłudą.

Reklama ma uświadomić grzech czy zachęcić do wywozu śmieci we właściwe miejsce. Jeśli tak, to skierowana jest tylko do katolików i ewentualnie osób wierzących. A gdzie miejsce dla ateisty?
Dzieli społeczeństwo, uznając katolika za śmieciarza lasu. Morał z tej bajki jest taki: śmieci do lasu wywożą ciemni katolicy, których oświecony ksiądz nawraca na drogę zbawienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

Ratomir ! prawda gminy wystawiały kontenery na śmieci, ale ze względu na koszty zrezygnowały. Pozostało obywatelom wywozić śmieci do lasu ...koszty ponosimy wszyscy o wiele większe.
Marto ! prawda większe przywileje to większa odpowiedzialność

Komentarz został ukrytyrozwiń

Reklama jest skierowana do mozliwie najszerszego odbiorcy - czyz nie? A abstachujac od kwesti etycznych lesnego smieciarza - czemu w takich miejscach gminy same nie wystawia odpowiednich kontenerow, np. segregacyjnych odpoadow ajkie nie raz sie widzi w miescie? Jakby taki smieciarz lesny chcac wywiezc swe smieci do lasu zastal tam kontener z pewnoscia by z nich skorzystal... Najwidoczniej jednak samorzadom i gmina bardziej oplaca sie (nie)sprzatac las niz od czasu do czasu wywiezc smiecie z kontenera... Ale u nas zawsze trzeba robic cos na sile, przeciwnie, wywazac otwarte drzwi... Mentalnosc smieciarza sie nie zmieni - jak ktos jest tempym, ograniczonym debilem to zadna kampania reklamowa nic tu nie zmieni... Ustawiony przy lesie kontener - zapewne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Morał z tej bajki jest taki: śmieci do lasu wywożą ciemni katolicy, których oświecony ksiądz nawraca na drogę zbawienia. ------
JW - KK usilnie rozpowszechnia swoje statystyki jakoby dobre 90pare% polskiego spolecznstwa to jego wyznawcy... To analogicnzie jaki procent stanowia oni w srod tych smieciarzy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jacenty, ja to widzę tak: nie można zjeść ciastka i mieć ciastko. Jeśli domagamy się przywilejów jako większość, to i odpowiedzialność za powszechne grzeszki spada przede wszystkim na nas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jacenty Płaszczyca jest całym małym sercem za ochroną środowiska...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ministerstwo formułując "grzech zaśmiecania" owe 90 procent katolików stawia w niezręcznej sytuacji hipokryzji. Czyni tak ex cathedra i bez chwili refleksji. Jak to ministerstwo. Co nie oznacza, że popieram degradację środowiska. Przeciwnie - autorowi artu przyklaskuję, że temat podjął.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie Dariusz ;

,,Niech i reklamy dokonują podziałów,,;

...bo moja sugestia ...to reklama polityczna o! o! o! o!

Komentarz został ukrytyrozwiń

religia ma łączyć nie dzielić a czy historia nie pokazała, że w większości było inaczej.. ? Niech i reklamy dokonują podziałów, ludzie o czystym sumieniu i tak nie powinni czuć się urażeni ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witaj Dariusz ....jesteś doskonały....


A gdzie jest miejsce dla ateisty? On nie deklarował się do niczego i w tym kontekście nie można go rozliczać z jego postępków ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja jako felietonista debiutancki(proszę zbyt dużo nie wymagać)...nieudolnie przedstawiłem punkt siedzenia innego, a nie mojego myślenia. Moje myślenie jest płytkie i takie normalne dostosowane do zwykłego życia. To myślenie pozwala łagodnie bez konfliktów iść przez życie.

Dlaczego Jadwiga ostro jedzie po ateistach, cyklistach wypominając godność Ojca prowadzącego z Radia Wolna Europa.Ja rozumiem Jadwiga dalej cierpi na brak Słońca

Jak powiada Robert za śmieci odpowiada właściciel lasu. Tak ja odpowiadam tylko ZA SWOJE poglądy te normalne. Te wywalone pod wpływem emocji jak śmieci do lasu, to już nie moje poglądy i ja nie odpowiadam, bo to zwykłe śmieci odpad mojego myślenia.

A Sława widzi to inaczej, bo siedzi w innym miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.