Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25064 miejsce

Smoki znów opanowały Kraków. Rusza 15. Wielka Parada Smoków

30 maja w Krakowie rusza 15. edycja Wielkiej Parady Smoków organizowana przez Teatr Groteska.

Smoki znów opanowały Kraków / Fot. Archiwum MMTegoroczna parada odbywa się pod hasłem "Smoki z czterech stron świata". Pojawią się na niej goście z najbardziej odległych i egzotycznych zakątków świata. To wszystko, aby przybliżyć mieszkańcom miasta bogactwo kultur oraz akceptację wobec odmienności i różnorodności.

W Wielkiej Paradzie Smoków bierze udział ponad tysiąc dzieci z Polski. To one animują zaprojektowane przez siebie i własnoręcznie wykonane smoki. Potwory walczą o tytuł najpiękniejszego i najbardziej pomysłowego zwierzaka. Dzieciaki przejdą ulicami Krakowa w pochodzie razem z tancerzami, szczudlarzami i żonglerami. Przez cały dzień młodsi i starsi będą mogli także wziąć udział w Smoczym Pikniku Rodzinnym na Bulwarach Wiślanych przy Smoczej Jamie. Tam konkursy, występy, gry i zabawy. Wieczorem na mieszkańców czeka Wielkie Widowisko Plenerowe, które łączy efekty pirotechniczne, muzykę, światło i kurtyny wodne. Podczas niego zostaną zaprezentowane pływające i latające smoki umieszczone na barkach i statkach.

Parada Smoków to impreza plenerowa o międzynarodowym zasięgu, szerokim wydźwięku medialnym i reklamowym, dla rzeszy publiczności, gromadząca co roku kilkadziesiąt tysięcy widzów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.