Facebook Google+ Twitter

SMOKIE z orkiestrą symfoniczną

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-25 12:49

20 grudnia w Warszawie usłyszymy największe przeboje legendy brytyjskiego rocka – grupy Smokie, zespołu który nieprzerwanie od 40 lat obecny jest w muzycznym świecie i który nazywany jest „machiną do tworzenia hitów”.

SMOKIE z orkiestrą symfoniczną / Fot. MakroconcertJednak tym razem polską publiczność zaskoczą nowe brzemienia, zaskakujące aranżacje i rewelacyjne muzyczne doznania, jakie postanowili zagwarantować nam członkowie Smokie, zapraszając do wspólnego występu orkiestrę symfoniczną! Dzięki tej współpracy ich utwory nabrały nowego oblicza, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom tego ponadczasowego zespołu! Jeżeli chcecie usłyszeć Have You Ever Seen The Rain, I'll Meet You At Midnight, czy nieśmiertelne Living next door to Alice w niecodziennym wydaniu, odświeżonym i pełnym energii dzięki symfonicznym dźwiękom – nie może Was zabraknąć na ich grudniowym koncercie!

Pierwsi członkowie i założyciele Smokie - wokalista Chris Norman, basista - Alan Silson i gitarzysta - Terry Utley poznali się jeszcze w szkole - St. Bedes Grammar School w Bradford, Yorkshire, gdzie stworzyli grupę The Yen. Po ukończeniu edukacji zaczęli podróżować i grać w małych klubach i pubach robotniczych. Mimo starań i ciężkiej pracy, wysyłania nagrań demo, udało im się nagrać, już jako Kidness, zaledwie kilka singli, ale nie zaistnieli dla szerszej publiczności. Na sławę przyszło im jeszcze poczekać. Wszystko zmieniło się w dniu, kiedy poznali Billa Hurley’a, człowieka który profesjonalnie podszedł do ich kariery i od razu nawiązał współpracę wziętym duetem producentów hitów glam rocka - Mikem Chapmanem i Nickym Chinnem. W 1975 roku grupa przyjęła ostatecznie nazwę Smokie i w końcu rozpoczęła prawdziwą karierę. Pierwszym singlem, który podbił Wielką Brytanię był If You Think You Know How To Love Me. Kiedy uplasował się na pozycji trzeciej brytyjskiej listy przebojów, zaczął sprzedawać się w milionowych nakładach na całym świecie. Następne pięć lat grupa podróżowała po całym świecie, odbierając na niemal każdym koncercie złote i platynowe płyty, za takie przeboje jak: Don’t Play Your Rock’n’Roll To Me, Living Next Door To Alice, czy Oh Carol.

W 1982 roku Chris Norman postanowił rozpocząć karierę solową. Po czteroletniej przerwie, grupa na prośbę znajomego muzyka, zagrała koncert charytatywny, który ku zdziwieniu członków Smokie okazał się wielkim sukcesem. Zaczęli zastanawiać się nad powrotem na dużą scenę. Chris Norman nie był w stanie połączyć kariery solowej z tą w grupie, ale polecił na swoje miejsce Alana Bartona, który już wkrótce pełnił rolę wokalisty w odrodzonym Smokie, zespole który ponownie zaczął cieszyć się ogromną popularnością.

W roku 1989 roku Smokie nagrali Boulevard of Broken Dreams – album, który np. w Norwegii spędził ponad rok na liście dziesięciu Top Płyt, w tym trzy miesiące na pierwszym miejscu. Kolejne albumy i trasy koncertowe potwierdzały tylko ich popularność – to był wielce udany powrót.

Niestety w 1995 roku zdarzył się tragiczny wypadek, w którym zginął Alan Barton. Grupa stanęła w obliczu największego kryzysu od początku działalności. Członkowie stracili nie tylko front mana, ale przede wszystkim przyjaciela. Wiedzieli jednak, że jeśli nie zaczną grać od razu, nie zaczną w ogóle. Przy wsparciu mediów i fanów, postanowili kontynuować swoją działalność. Zaprosili na przesłuchanie Mike’a Crafta i już po pierwszym utworze wiedzieli, że to właśnie on napisze kolejny rozdział historii Smokie. I napisał go doskonale. Zjednał sobie sympatie dotychczasowych
fanów, ale i zdobył nowych, nagrał wspólnie ze Smokie wiele rewelacyjnych albumów, jak Wild Horses, Collection, czy Uncovered. Po dziś dzień występują wspólnie na całym świecie, wciąż entuzjastyczni, świeży, totalnie oddani sprawie i zakochani w muzyce, jak na początku ich kariery, wykonując największe przeboje z całej, niemal 40-letniej działalności grupy. 20 grudnia w Warszawie usłyszymy je jednak w niecodziennym wydaniu – wypełnione symfonicznymi dźwiękami i w zupełnie nowych aranżacjach!

ZAPRASZAMY!!!

Wiadomości24.pl są patronem medialnym wydarzenia.

MIEJSCE WYSTĘPU

Warszawa: 20.12.2010r. godz. 20.00, Sala Kongresowa
Ceny biletów: 300zł, 200zł, 170zł, 130zł, 100zł, 80zł
Punkty sprzedaży:
Bileterie EMPiK (22) 222 06 05
Sala Kongresowa (22) 656 72 99
CH Promenada (22) 611 39 39
SHORTCUT (22) 692 14 30
Sieć SELECTOURS (22) 652 06 35–36
Sieć Media Markt (22) 573 02 50
Sieć Saturn Planet (22) 591 82 52
Sieć RUCH (22) 552 13 13

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.