Facebook Google+ Twitter

Smolarek wystartuje do europarlamentu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-05 20:57

Włodzimierz Smolarek wystartuje w wyborach do europarlamentu. Znany niegdyś piłkarz i były reprezentant Polski będzie liderem listy Centrolewicy w okręgu gdańskim lub w okręgu łódzkim.

Propozycję startu w eurowyborach złożył Smolarkowi przywódca Socjaldemokracji Polskiej, Wojciech Filemonowicz. Smolarek się zgodził, a Filemonowicz wierzy, że były piłkarz wejdzie do europarlamentu i będzie świetnym posłem. Podkreślił, że Smolarek mówi biegle w trzech językach i mieszkał w wielu europejskich krajach. Filemonowicz dodał, że kandydaturę Włodzimierza Smolarka wesprze jego syn Euzebiusz, a także byli koledzy z boiska.

Wojciech Filemonowicz dodał, że w czwartek Włodzimierz Smolarek odwiedził gmach Europarlamentu, aby się z nim zapoznać. Ostateczna decyzja, skąd były piłkarz będzie kandydował, zapadnie w przyszłym tygodniu.

Włodzimierz Smolarek dwukrotnie uczestniczył w finałach Mistrzostw Świata w piłce nożnej. W 1982 roku w Hiszpanii zdobył brązowy medal, 4 lata później w Meksyku był zdobywcą jedynej bramki dla Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.