Facebook Google+ Twitter

Smoleńsk 2010: Antologia klęski rządu PO

Dwa lata po katastrofie smoleńskiej wciąż nie znamy odpowiedzi na zasadnicze pytania dotyczące jej przebiegu. Działania, a w zasadzie brak działań rządu PO w tej kwestii, dowodzą olbrzymiej ignorancji i buty, z jaką ta sprawa jest traktowana.

 / Fot. Serge Serebro, Vitebsk Popular News, licencja CC 3.0Bez względu na to, czy osoby, które zapoznają się z treścią tego artykułu są wyborcami Platformy Obywatelskiej, czy też nie, działania rządu polskiego w sprawie smoleńskiej nie powinny podlegać stricte partyjnemu, a więc ze swej natury nieobiektywnemu i nierzetelnemu osądowi.

Lista działań podjętych przez polityków partii rządzącej, w odniesieniu do sprawy smoleńskiej, jaka zostanie przeze mnie przedstawiona, to zestawienie empirycznych i niezaprzeczalnych faktów, które dla osób ceniących racjonalizm i zdrowy rozsądek (wierzę, że większość zwolenników PO tak o sobie
myśli), powinno być silniejsze niż przywiązanie do tej, czy innej formacji politycznej.

Nie będzie tu zatem miejsca na analizę "bełkotu" w wykonaniu ludzi pokroju / Fot. w24 Palikota i Niesiołowskiego, którzy już dawno zatracili wszelką miarę w procederze gnojenia ,obrażania i besztania godności przeciwników politycznych. Lista poczynań i słów w wykonaniu tychże panów w odniesieniu do Smoleńska, już dawno przestała w jakikolwiek sposób korespondować z rzeczywistością, ze sferą faktów, ich aktywność na tym polu przybrała formę groteski, kiepskiego przedstawienia w prowincjalnym teatrzyku, na które nikt nie zwraca uwagi, a jeśli już to robi, to tylko w trosce o kondycję psychiczną jej głównych bohaterów. Nie warto tracić czasu na udział w tak żałosnym spektaklu.

Smoleńsk?nie zadawaj zbędnych pytań


Sfera faktów, o których będą pisał, jest niestety dla Platformy Obywatelskiej miażdżąca. Piszę: niestety, ponieważ jako obywatel tego kraju, życzyłbym sobie, aby wybrana w sposób demokratyczny władza z większym wysiłkiem angażowała się w prowadzenie dochodzenia w sprawie jednej z najbardziej tragicznych wydarzeń minionego dziesięciolecia.

Zamiast zaangażowania w wyjaśnienie sprawy smoleńskiej, byliśmy świadkami teatrzyku ukłonów i ustępstw w stosunku do państwa rosyjskiego, które mimo że w katastrofie zginęła elita polityczna suwerennego i niezależnego kraju w całości przejęło odpowiedzialność za śledztwo.

Zamiast merytorycznej dyskusji byliśmy karmieni opowieściami wyssanymi z palca, o naciskach, o czterech podejściach do lądowania, o katastrofalnych błędach rzekomo popełnianych przez doświadczonych pilotów, którzy po wylataniu kilkuset tysięcy godzin za sterami takich maszyn jak TU-154 nie potrafili obsługiwać autopilota - tego typu opowiastki, nie mające żadnego przełożenia na sferę faktów były nam wtłaczane przed przedstawicieli rządu.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (99):

Sortuj komentarze:

klementyna
  • klementyna
  • 15.04.2012 00:34

Brawo Mario :d

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 14.04.2012 22:43

Zdzisław Nawel Dzisiaj 18:59 "...do mamprawopowiedzieć - rózne wypowiedzi tu czytam ale jakoś na moje pytanie nikt nie odpowiada, ..."
Zdzisław Nawel Wczoraj 15:23 -"...doskonale wiedziałem jak to ze strony Rosjan wyglądać będzie, a decydenci posiadający taki sam "staż" w czasach "komuny" i nieprównywalnie wiekszą bazę informacji tego nie wiedzieli?"
odpowiadam
ależ wiedzieli, doskonale wiedzieli.
błyskawicznie przeprowadzili rachunek zysków i strat, wzięli pod uwagę dotychczasowe działania(na pograniczu zbrodni) własne przeciwko Prezydentowi Rzeczypospolitej i wyszło im, że najlepiej będzie gdy kamyk będzie w rosyjskim ogródku. dalsze zachowanie "naszych?" władz jest bardzo jednoznaczne. nie przerywać opluwania Prezydenta, dezinformować na maxa, wyśmiewać wyciszać.
Chodzi o to, że lepiej przyjąć winę polski, lepiej mieć pijane wojsko i generalicję niż fakt, że prawda zwycięży. Doskonale wiedzieli, że putin który jest winien tego zamachu, będzie mataczył.
im bardziej uprawdopodobi te kłamstwa tym lepiej dla polskich sprawców tej zbrodni.
Zatem Rosjanie dostali kart blange na matactwa.
tak robią zawsze współudziałowcy zbrodni aby uniknąć przypadkowej wpadki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
xxx
  • xxx
  • 14.04.2012 22:19

Maria W Dzisiaj 17:46
jeżeli wink popełnił coś szyderczego, to tak genialnie, że zrozumiałaś tylko ty i być może on..
przeczytaj sobie reda(któremu odpowiada) i jeszcze raz winka, a przekonasz się że TUMANEM(wg mojej oceny) a komuchem(wg jego określenia) jesteś również ty.
dobra rada - najpierw zrozum reda
NIE WIEM CZEGO CHCIAŁ WINK, ALE WIEM CO MU WYSZŁO

Komentarz został ukrytyrozwiń

do mamprawopowiedzieć - rózne wypowiedzi tu czytam ale jakoś na moje pytanie nikt nie odpowiada, bo niewygodne to pytanie straszliwie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria W
  • Maria W
  • 14.04.2012 17:46

Osobo z tym nickiem -xxx Dzisiaj 17:31 -, jesteś jednak tumanem jakich jest pełno w śród twojego najbliższego otoczenia .Pan Wink napisał w wyraźny szyderczy sposób .Ja także żyłam w PRL , to chyba i mnie można nazwać komuchem , co?Nigdy nie należalam do żadnej partii politycznej ale żyłam w tamtej mojej ojczyźnie PRL a teraz w Rzeczpospolitej Polskiej .Skoro się urodziłam w PRL i żyłam w PRL to znaczy ,ze byłam jedna z tych "komuchów" .Jednak to był ustrój dla ludzi pracy a teraz jest ustrój do tych co przekształcili PRL w RP ; Solidarność i PZPR owcy z ZSL(teraz nazywają się PSL z tym samym Waldemarem Pawlakiem).

Komentarz został ukrytyrozwiń
xxx
  • xxx
  • 14.04.2012 17:31

Grzegorz Wink Dzisiaj 16:43
no i mamy komucha winka który się usprawiedliwia
i to jak. KŁAMSTWEM.
wg niego W POLSCE MIESZKA 30 MLN KOMUCHÓW.
czyli więcej niż w chinach, na kubie i w korei płn

Komentarz został ukrytyrozwiń
syn tego narodu
  • syn tego narodu
  • 14.04.2012 17:24

profesor Dzisiaj 14:01
profesorku, z ciebie też niezłe ziółko.
pouczasz komentujących co należy pisać, oceniasz ich zasób intelektualności (mały), apelujesz, dajesz małe rady i tym podobne pierdu pierdu.
natomiast autora chwalisz za ciekawy warsztat (pewnie się na tym znasz) no i bardzo precyzyjnie wskazujesz co należy poprawić cyt "musi pan popracować nad pewnymi małymi mankamentami stylistycznymi"

a ja zauważyłem jeszcze, że autor powinien"to i owo uwypuklić" a "tamto i owamto nieco przycieniować", ponadto powinien słuszny wiodąsy wątek wynieść na wyższy poziom pozostałe wątki obniżyć, pozostało jeszcze tu to poszerzyć a tam i tamto zawęzić. gdyby jeszcze autor to posolił i popieprzył, tam posłodził a całość zamalował mielibyśmy Pulizera w kieszeni.

też konkretne, nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

red Wczoraj 21:58
"Tak można wierzyć komuchom że dobrze przeszukali Las Kabacki .....tak jak można wierzyć Ruskim że nie mordowali w Katyniu. Trzeba być wyjątkowym idiotą by w to wierzyć ! To samo dzieje się dziś!"

Nie wiem kiedyś się Pan (może pani?) urodził ale jak nie po 89 roku to sam jesteś taki sam komuch jak ci o których piszesz... W tym kraju mieszka ze 30 mln komuchów. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
mordor
  • mordor
  • 14.04.2012 14:37

Zgadzam się z przedmówcą. więcej konkretów, pan byly student i pan obiektywny to najabrdziej skrajne przypadki braku jakiejkolwiek umiejętności dyskutowania , by już nie wspominać o nieumiejetności rzeczowej argumentacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
profesor
  • profesor
  • 14.04.2012 14:01

Artykuł oceniam na 3,5-4. Napisany dobrym jezykiem, ciekawy, stawia pytania, które odpowiedzialni obywatele powinni jak najbardziej pod adresem rządu kierować. Dziwi mnie, że tak mało komentarzy odnosi się bezpośrednio do artykułu. Drodzy państwo, autor apelowal o sensowne argumenty, czy naprawde nie mogąc takowych sformułować, musicie uciekać się do chamskich i prymitywnych inwektyw pod adresem autora?
Argumenty ad personam, których jest tu bez liku świadczą o małości inetelektualnej z waszej strony.
Mała rada: Zanim cokolwiek napiszecie poczytajcie o Smoelnsku z roznych zrodeł,a nie czerpcie informacji tylko z GW, nEWSWEKA, polityki czy tvn 24...

W odnsieniu do autora: Ma pan bardzo ciekawy warsztat, musi pan popracować nad pewnymi małymi mankamentami stylistycznymi i bedzię mógł pan z czystym sumieniem rozpocząc profesjonalną karierę dziennikarską. Pzdr