Facebook Google+ Twitter

Smoleńsk dalej dzieli Polaków. Nawet w dniu rocznicy

Minęły 2 lata od katastrofy w Smoleńsku. Mimo że rocznica tej wielkiej tragedii powinna wzbudzać narodowe refleksje, jednak społeczeństwo reaguje zupełnie inaczej.

Z perspektywy czasu widzimy jak katastrofa w Smoleńsku zamiast zbliżyć Polaków, dzieli ich jeszcze bardziej. Rocznica tej tragedii pokazuje animozje wśród Polaków oraz nieustannie trwający konflikt polityczno-społeczny, jaki powstał po katastrofie.

Zaraz po katastrofie toczyła się głośna walka o krzyż przed Pałacem Prezydenckim. Do dziś nie brakuje zwolenników, jak i przeciwników krzyża w tym miejscu. Podczas tegorocznych obchodów rocznicy katastrofy, na Krakowskim Przedmieściu znowu stanął krzyż upamiętniający ofiary katastrofy. Znowu pojawiły się polityczne zarzuty opozycji pod adresem PO i premiera Tuska. Jak podajenewsweek.pl, przed ambasadą rosyjską w Warszawie palono kukły Kaczora Donalda na znak protestu przeciwko rządowi Tuska. Protestujący nadal domagają się prawdy, zarzucając fałszowanie prowadzonego śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. Lider PiS nadal obwinia Tuska o śmierć swojego brata, co ukazuje ogrom politycznego podziału politycznego nawet w dzień rocznicy…

Społeczeństwo podzieliło się też w sprawie relacji międzynarodowych pomiędzy Polską a Rosją. Dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski, ekspert do spraw międzynarodowych z Uniwersytetu Łódzkiego stwierdza na stronie fronda.pl, że „państwo polskie poniosło tym samym poważne straty wizerunkowe i ukazało się pozostałym państwom jako struktura niezdolna do wytworzenia właściwych procedur bezpieczeństwa". Do tego dochodzi zachowanie władz po katastrofie, m.in. oddanie śledztwa Rosjanom i spóźniona reakcja na raport MAK. Z tymi tezami zgadza się legendarny dysydent rosyjski Władimir Bukowski który uważa że "podczas śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej prestiż Polski na międzynarodowej arenie się pogorszył".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Patriota
  • Patriota
  • 19.09.2012 13:56

A co jeśli to nie była przypadkowa katastrofa, tylko zamach? Jeśli celowo zgromadzono kwiat Polskich patriotów na pokładzie tego samolotu i doprowadzono do "wypadku"...Jaki kraj pozwala aby tylu przywódców, generałów leciało jednym zawodnym sprzętem? Do tego wyremontowanym wcześniej przez naszych "przyjaciół"- i na takie zaniedbane praktycznie nieczynne lotnisko? Kamikadze!? (A może to było zbiorowe, celowe samobójstwo - rodzaj nowoczesnego harakiri ???)
To jest podobne do "wypadku" z Gen. Sikorskim i po 50 latach dowiemy się wszystkich szczegółów bo wcześniej tajemnica nie pozwala odtworzyć prawdy...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Przeczytał
  • Przeczytał
  • 14.04.2012 08:56

Ale bzdury!!! Czy kolega w ogóle nie ma pojęcia o czym pisze! Zapal świeczkę? Może najpierw wyjaśnijmy co się dwa lata temu wydarzyło. Kto za to odpowiada a potem pal sobie te świeczki. Życie to nie piosenka Dżemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.