Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

41880 miejsce

Smoleńsk dzieli prawicę? Korwin-Mikke: Macierewicz to paranoik

Janusz Korwin-Mikke kontynuuje swoją ofensywę antysmoleńską i krytykuje Antoniego Macierewicza. Nazywa go paranoikiem: "Proszę spojrzeć w oczy Antoniego Macierewicza. To są oczy paranoika" - pisze Korwin-Mikke.

"Mamy do czynienia z jawnym przypadkiem paranoi – ściślej: urojeń paranoidalnych – a paranoja ma to do siebie, że jest zaraźliwa. W tej chwili jest nią zarażone całe praktycznie PiS – i ze ćwierć Polaków" - dodaje.

Po czym wciela się w psychiatrę i przeprowadza naukowy wykład na temat paranoi: "Paranoja nie jest jednostką chorobową. Praktycznie każdy co jakiś czas ulega jakimś paranoicznym urojeniom. Tyle, że szybko zdrowy rozsądek paranoję eliminuje. Niestety: u jednego człowieka na tysiąc paranoja, zwłaszcza urojenia powstałe pod wpływem gwałtownego wstrząsu, się utrwala. Paranoicy są często bardzo sprawni organizacyjnie i bardzo przekonywający, bo głęboko wierzą w to, co mówią. A ludzie mają – bardzo przecież racjonalną - skłonność oceniać innych po szczerości ich wypowiedzi" - tłumaczy.

Janusz Korwin-Mikke praktycznie od samego początku po katastrofie smoleńskiej jest przeciwnikiem tezy, iż w Smoleńsku doszło do zamachu. W ostatnim czasie zdarza mu się coraz częściej wyśmiewać zwolenników tej teorii. Korwin dla potrzeb publicystycznych ukuł sformułowanie "wirusa smoleńskiego", który podobnie jak w przypadku "heglowskiego ukąszenia" ma zniewalać rozum.

W 1992 roku Janusz Korwin-Mikke współpracował blisko z Antonim Macierewiczem. Obaj politycy należeli do szerokiego frontu zwolenników przeprowadzenia lustracji. Korwin zdradza, że zna się z Macierewiczem jeszcze z czasów szkolnych.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

konstanty pilski
  • konstanty pilski
  • 22.05.2012 18:45

Czy ktoś ma wątpliwości że Mikke Korwin to idiota ? Jak tak to szybko proszę udać się do psychiatry !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robert
  • Robert
  • 22.05.2012 11:58

Ciągle pozostaje nie wyjasniony problem(y) zamachu smolenskiego, a nie problemy zdrowotne tych, którzy zwrócili na kilka wagonów watpliwości w postepowniu zarówno strony rosyjskiej jak i polskiej.
Korwin - powinien zajac stanowisko rzeczowe co do powszechnie znanych kwestii, niewyjasnionych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
korwinek
  • korwinek
  • 22.05.2012 11:37

Jan Kurwin Mikke jest dowodem że paranoja się przenosi. Może z Janka Korwina przeniosła się na Maciarewicza ? Jest to możliwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam naprawdę dużo znajomych, którzy głosowali na PiS i popierali przez lata Kaczyńskiego. Część ostatnio głosowała na PJN, ale większość nadal go popiera. 95% z nich uważa Macierewicza za co najmniej osobnika o wątpliwej stabilności psychicznej. Zgodnie z tekstem artykułu oni też porozumiewają się językiem z Gazety Wyborczej?

Komentarz został ukrytyrozwiń
A.M. to jest GOŚĆ !
  • A.M. to jest GOŚĆ !
  • 21.05.2012 22:28

COŚ DO POCZYTANIA. ZAMIAST OBRZUCANIA SIĘ BŁOTEM. Ważne! Obowiazkowa lektura.
Autor zgadza się na rozpowszechnianie ale bez skrótów i zmian
http://niepoprawni.pl/blog/6078/agentura-wplywu-cz-1
http://niepoprawni.pl/blog/6078/agentura-wplywu-cz-2
http://www.niepoprawni.pl/blog/6078/agentura-wplywu-cz-3

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
  • JW@
  • 21.05.2012 21:31

Na wykładzie byli wszyscy naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie prof. Binienda jedzie do Krakowa na UJ. a póżniej do Białegostoku na uczelnie również z wykładem!

Tusk i reszta już mogą się pomału pakować! niezbędne będą szczoteczki do zębów!

Komentarz został ukrytyrozwiń
No nie
  • No nie
  • 21.05.2012 21:11

@ JW@ , HI HI HI , NA WYKŁADZIE Biniendy byli sami swoi -czyli klub Maciarewicza . Kółko wzajemnej adoracji,,,

Komentarz został ukrytyrozwiń
No nie
  • No nie
  • 21.05.2012 21:07

@ Pan Kowalski rzuca temat a potem ma pretensje ,że krytyka nie idzie w stronę JKM tylko Maciarewicza !

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
  • JW@
  • 21.05.2012 21:07

Na www. niezależna jest ekskluzywny wywiad z prof. Biniendą ,który był na UW z wykładem! Profesorowie po wykładzie byli zachwyceni jego wykładem .Wszyscy się podpisują pod jego tezami. "Brzoza",funkcjonuje jeszcze tylko w Matolich łbach!

Ciekawe co na to Tusk i reszta!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ad Rem
  • Ad Rem
  • 21.05.2012 20:59

Panie Kowalski @
Co to znaczy ,,,,,,Wink ....i tu rozwinięcie tematu
Jak pan się zwraca do komentatora. Pan jest źle wychowany.