Facebook Google+ Twitter

Smoleńsk. Prokuratura nie zabroniła sekcji zwłok. Do kogo te pretensje?

Prokuratura, prowadząca śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej, poinformowała, że nie wydała zakazu przeprowadzenia sekcji zwłok w Polsce.

"Doszło do niebywałej sytuacji; rosyjska jurysdykcja obowiązywała na terenie Rzeczpospolitej" - tak mówił dzisiaj Jarosław Kaczyński. Prezes PiS przypomniał, że rodziny ofiar tragedii smoleńskiej nie mogły otworzyć trumien z ciałami swoich bliskich, ponieważ takie były ustalenia polsko-rosyjskie.

Tymczasem prokuratura poinformowała, że nie było takiego zakazu. "Skoro prokuratura tego nie zakazywała, więc kto to zrobił?" - zadał prowokacyjne pytanie Stanisław Michalkiewicz.

Nawet pani marszałek, Ewa Kopacz, na dzisiejszej konferencji prasowej przypomniała, że na prośbę rodziny otworzono tylko jedną trumnę - prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego. Tym samym Kopacz zasugerowała, że w Polsce nie doszło do sekcji, ponieważ nie było takiej chęci ze strony rodzin ofiar.

Stanisław Michalkiewicz powiedział, że nie wierzy w ani jedno słowo Ewy Kopacz: "Gdyby nawet powiedziała, że w nocy jest ciemno, najpierw bym to sprawdził" - powiedział z przekąsem.Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

No i od początku! Prezydentowi zrobiono sekcję, podobno tylko jemu ponieważ w 4 przypadkach kremacji tylko otwarto rosyjskie metalowe pojemniki aby wydobyć z nich zwłoki/szczątki i móc je spalić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak tak... Już widzę jak radośnie wszyscy się zgadzają żeby ciało prezydenta wylądowało na stole sekcyjnym zamiast od razu na Wawelu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Domyślam się, że nie wszyscy są za pan brat z kodeksami, więc wyjaśniam drogim ignorantom prawnym co następuje: w związku z brakiem formalnego wniosku o pomoc prawną rosyjskiej prokuratury (zresztą dlatego, że ciała wracały do Polski co umożliwiało badania ich na miejscu w kraju więc wykluczało to złożenie ww. wniosku) "psim obowiązkiem " polskiej prokuratury było przeprowadzenie sekcji zwłok ofiar katastrofy w Polsce. Dlatego dajcie spokój rodzinom ofiar i zajmijcie się odpowiedzialnymi w Prokuraturze za to zaniechanie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zwyczajnie ci co tyle czasu tak protestują ani razu nie złożyli wniosku na piśmie tylko ograniczyli się do robienia rabanu w mediach. Pójście i załatwienie czegoś w urzędzie jak normalny obywatel było powyżej ich możliwości...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prokuratura nie zabroniła więc gzdieś musi być inna przyczyna. No gdzie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.