Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33944 miejsce

"Smoleńsk". Zagadkowa śmierć pracownika rosyjskiego wywiadu

Zagadkowa śmierć byłego funkcjonariusza wywiadu Federacji Rosyjskiej Siergieja Trietiakowa może mieć związek z katastrofą prezydenckiego samolotu w Smoleńsku blisko 2 lata temu.

Blisko 3 tygodnie temu w artykule "Wikileaks opublikowało korespondencję dotyczącą katastrofy smoleńskiej" pisałem o ujawnionych przez portal Wikileaks rozmowach "Comrade J", czyli "Towarzysza J", a faktycznie Siergieja Trietiakowa, byłego oficera wywiadu rosyjskiego i KGB zwerbowanego przez CIA.

Wpływowy włoski tygodnik L'Espresso zwraca uwagę, że międzynarodowi eksperci nie dają wiary w naturalne przyczyny śmierci Trietiakowa, który zmarł 13 czerwca 2010 roku, czyli zaledwie dwa miesiące po katastrofie prezydenckiego tupolewa.

"Comrade J" oficjalnie pracował jako dyplomata, w rzeczywistości był od dawna agentem SVR, czyli rosyjskiej Wywiadu Zagranicznego. W latach 1995 - 2000 nadzorował operacje wywiadowcze w Nowym Jorku.

Według włoskich dziennikarzy śledczych Trietiakow został zamordowany przez agentów rosyjskich służb specjalnych. FBI, które prowadzi śledztwo w sprawie jego śmierci sklasyfikowało je jako tajne. Oznacza to, że dokładne okoliczności jego śmierci zostaną ujawnione po 25 latach.

Czytaj też: Superszpieg ginie przez Smoleńsk

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

merlin
  • merlin
  • 02.04.2012 15:48

w tej sprawie wiecej jest niejasności niż wiedzy o katastrofie,ludzie związani z tą sprawą gina w wypadkach lub umieraja w niewyjasnionych okolicznościach,ofiary katastrofy traktowane po zwierzęcemy(ekshumacje) a wrak zostaje w Rosji...czy sie to komu podoba czy nie to należy rozwikłać!

Komentarz został ukrytyrozwiń
baran
  • baran
  • 01.04.2012 14:18

jak zyl oddychal przestal oddychac juz martwy cos tu nie gra .ekshumacja konieczna wedlug macierewicza

Komentarz został ukrytyrozwiń
KOLARGOL
  • KOLARGOL
  • 01.04.2012 12:36

Tak zginą wkrótce wszyscy najwybitniejsi ruscy agenci-producenci helowych bomb, pancernych brzóz i smoleńskich mgieł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
aekielski
  • aekielski
  • 01.04.2012 11:02

Znał prawdę i zdążył ją przekazać tylko Antoniemu Macierewiczowi. Kto go zdradził ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
N K
  • N K
  • 01.04.2012 09:34

Tretiakow miał nazwiska tych; co w Warszawie w ambasadzie Rosyjskiej byli na liście płac ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
kim dzong kacz
  • kim dzong kacz
  • 01.04.2012 08:31

ekshumowac zwloki przywiesc do polski.prawda o smolensku musi wyjsc na jaw.to mowie Ja Kacz

Komentarz został ukrytyrozwiń
rek
  • rek
  • 01.04.2012 07:45

Może od razu zamieścić listę urzędników,żołnierzy,agentów,dziennikarzy,naukowców i innych,którzy po 10 IV zmarli lub zginęli?
Zbliża się rocznica "zamachu"więc trzeba bić pianę,żeby polaczkom wbić do łbów PRAWDĘ -jak co roku,zresztą.
"kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą"-jak mawiał ten,który jak widać się nie pomylił i dzięki żelaznej konsekwencji razem ze swoimi kolesiami dopiął swego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 tak będzie
  • tak będzie
  • 01.04.2012 00:17

Wykończyli Tretiakowa tak samo jak 300 dziennikarzy i działaczy którzy sprzeciwiali się Putinowi.

My się dowiemy i tak wszystkiego bez Tretiakowa - już wiele wiadomo ,wielu naukowców zaczyna mówić bo przestają się bać ,a banda związana z Tuskiem i III RP pomału dostaje sraczki bo coraz więcej faktów wychodzi na światło dzienne. Spokojnie pomału wszystkiego się dowiemy ... spoko. Łachudry odpowiedzą za agenturalne czyny. Pewnie w ambasadzie Rosji jest lista płac tych sk.....i

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sandomierski
  • Sandomierski
  • 31.03.2012 23:05

Według oficjalnej rosyjskiej(jedynie prawdziwej) wersji Trietiakow udławił się jedzonkiem.Ci co w to nie wierzą to "spiskowcy" i "małpiarnia" skąd my to znamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lipa
  • Lipa
  • 31.03.2012 22:58

Eeeeee! 2 miesiące ? to zdążył przekazać wszystko CAI - CZEMU Hameryka milczy i nie wspiera tych cudacznych ekspertów Antka ? Panie autorze ???