Facebook Google+ Twitter

Smoleńska demokracja pani Ewy

Pani Ewa chce dojść do prawdy, której podobno na razie nie zna. Pani Ewa ma taryfę ulgową, ponieważ jest żoną tragicznie zmarłej osoby. Pani Ewa zna nawet klucz (może go ma), do rozwiązania zagadki smoleńskiej. Ma klucz - czy też blefuje?

Kluczem pani Ewy jest rozmowa premiera Tuska z premierem Putinem. Pani Ewa chociaż przyznaje, że żyjemy w wolnej i demokratycznej Polsce, to jednak nie chce uznać demokratycznego rządu, demokratycznej i niezawisłej prokuratury, oraz demokratycznej Polskiej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, ponieważ wynik pracy tej komisji nie odpowiada oczekiwaniom nie tylko pani Ewy, lecz i całej największej opozycyjnej partii.

Wyobraźmy sobie jak zachowają się demokratyczne struktury państwa, nawet w momencie próby lądowania, w takich warunkach jak wtenczas panowały na smoleńskim lotnisku Dowódca takiego samolotu, do tego z tak dostojnymi gośćmi, natychmiast poniósłby bardzo poważne konsekwencje. Na pokładzie TU-154 znajdował się też dowódca Sił Powietrznych Rzeczypospolitej Polskiej, któremu sytuacja pogodowa na lotnisku była przecież znana. A co zrobił generał Andrzej Błasik? Nic! Nic nie zrobił, chociaż znał sytuację lądującego wcześniej Jaka-40, oraz słowa "Nam się jeszcze jakoś udało". Czy można było podejmować nawet próbę lądowania? Tym z Jaka-40 jakoś się udało, niestety tym z TU-154 zabrakło właśnie tego szczęścia. Tylko czy w tym wypadku należało liczyć tylko na szczęście?

Czy pani Ewa nie wie o tym, że to jej mąż, znając sytuację pogodową w na smoleńskim lotnisku, meldował gotowość do bezpiecznego wykonania zadania? Czy pani Ewa nie wie, że tragiczny wypadek lotniczy na lotnisku w Smoleńsku, jest kalką równie tragicznego wypadku samolotu CASA C-295 M na lotnisku w Mirosławcu? Jedną z przyczyn obydwu tych wypadków była gęsta mgła, a co za tym idzie brak widoczności pasa startowego. Czy to nie ironia losu spowodowała, że w wypadku w Mirosławcu zginęli oficerowie Sił Powietrznych, biorący udział w Konferencji Bezpieczeństwa Lotów Lotnictwa Sił Zbrojnych RP? Co zrobiono, by po dwóch latach tragiczniejszy w skutkach wypadek nie miał miejsca? Dlaczego zlekceważono instrukcje i dopuszczono do próby lądowania tego samolotu?

Czy znajdą się i zostaną ujawnieni winni tej tragedii, czy znowu winnym będzie tylko Pogański Duch Słowian? Co wspólnego z tą tragedią ma ten pogański duch? Wbrew pozorom bardzo wiele.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Panie Leszku , absolutnie się z Panem zgadzam . Może się nieprecyzyjnie wyraziłam . Panią Ewę rozumiem jako żonę która broni męża . Natomiast swoimi wypowiedziami rani uczucia innych to jest oczywista oczywistość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co poniektórzy, w kraju nad Wisłą rozumieją demokrację, lecz tylko taką, która działa na ich korzyść. Z prawdą, jest identycznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Elżbieta Szychlińska
Pani Elżbieto! Mamy tutaj komisje do badania wypadków lotniczych, mającą dostęp do wszystkich dokumentów, oraz zespół parlamentarny bazujący tylko na jakiś tam swoich badaniach. Paradoksem jest, że komisja mająca dostęp do wszystkich dokumentów może przekazać opinii publicznej znacznie mniej informacji niż zespół pana Macierewicza. Co kogoś mogą obchodzić prywatne rozmowy pilotów? Co wspólnego z wypadkiem może mieć stan trzeźwości pasażerów tego lotu? Jest wiele rzeczy które nie powinny być znane opinii publicznej i te wiadomości się utajnia.

O wiele więcej wolno zespołowi Macierewicza oraz takim osobom jak np. pani Ewa. Tylko czy takie osoby swoimi wypowiedziami powinny ranić uczucia rodzin innych zmarłych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po katastrofie Casy nie wyciągnięto żadnych wniosków. Śp Lech Kaczyński nie wyraził zgody na dymisję generała śp Błasika .36 Pułk lotnictwa był w rozsypce . Minister Obrony w rządzie PiS zrezygnował ze szkolenia polskich pilotów na symulatorach w Rosji .
Na tragedię nie trzeba było czekać długo . Mimo to rozumiem działanie pani Ewy .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Magda Wieczorek
Czy Pani nie dostrzega jak silną pozycję w naszym kraju ma Episkopat? Czy Pani nie widzi jak Ojciec Rydzyk decyduje o kierunku partii zwanej PiS? A o co teraz trwa woja Rydzykowo Jarosławska? Jak Pani nie wie to podpowiem, że chodzi tu o miejsca na listach wyborczych dla pupilków Rydzyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Leszek Worobiej- Cugle trzyma ktoś kto jest znacznie silniejszy od Tuska- to OPATRZNOŚĆ. Tą Opatrzność w Polsce reprezentuje Konferencja Episkopatu. Dopóki rząd nie przejmie władzy to nasza "Opatrzność" dalej będzie zgarniać kokosy- co za bzdury pan wypisuje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jerzy Konopka
Cugle trzyma ktoś kto jest znacznie silniejszy od Tuska- to OPATRZNOŚĆ. Tą Opatrzność w Polsce reprezentuje Konferencja Episkopatu. Dopóki rząd nie przejmie władzy to nasza "Opatrzność" dalej będzie zgarniać kokosy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Leszek Worobiej

Cugle trzyma Tuska i jego ministrowie, to od nich zależy bezpieczeństwo kraju i poszczególnych obywateli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jerzy Konopka-
Człowieku! Aleś przegiął! Od dwóch lat, czyli w latach 2008-2010 nic nie robiono, ponieważ ten bałagan miał usprawiedliwić Smoleńsk? Przecież przez cały ten okres dowódcą Sił Powietrznych Rzeczypospolitej Polskiej był generał Błasik. Czy według Ciebie to generał Błasik chciał usprawiedliwić Smoleńsk? Jeżeli tak,to generał Błasik musiał być w tym spisku.
Dziwna jest ta mentalność i logika wyznawców PiSu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autor: " Co zrobiono, by po dwóch latach tragiczniejszy w skutkach wypadek nie miał miejsca? Dlaczego zlekceważono instrukcje i dopuszczono do próby lądowania tego samolotu?"

Nic nie zrobiono, ponieważ wcześniejsze wypadki musiały usprawiedliwić ten kluczowy - Smoleński.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.