Facebook Google+ Twitter

Smoleńsko-katyńskie uroczystości w Ostrowcu Świętokrzyskim

Od najbliższej niedzieli, 3 kwietnia do 13 kwietnia 2011 roku, odbywać się będą w Ostrowcu Świętokrzyskim i okolicach obchody pierwszej rocznicy tragedii smoleńskiej z 10.04.2010 r. Ich organizatorem jest Poseł na Sejm RP, Jarosław Rusiecki (PiS) i Patriotyczna Inicjatywa Społeczna.

Śp. Przemysław Gosiewski często odwiedzał Ostrowiec Świętokrzyski. Na zdjęciu: z posłem Jarosławem Rusieckim w listopadzie 2008 r. / Fot. Krzysztof Krzak3 kwietnia 2011 r., o godzinie 14, w kaplicy w Jędrzejowie koło Ostrowca odbędzie się Msza Św. w intencji śp. Przemysława Gosiewskiego, posła i wicepremiera w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, który bardzo często przebywał na Ziemi Świętokrzyskiej i w samym Ostrowcu. Mszę zamówiło Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

W poniedziałek, 4 kwietnia o godz. 18 w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury odbędzie się wieczór poetycki "Elegia smoleńska - rok po tragedii". W jego trakcie zostanie rozstrzygnięty konkurs poetycki ogłoszony swego czasu przez Klub Literacki Aspekt, działający przy ostrowieckim MCK. Autorzy nadesłali ogółem blisko 50 prac tematycznie związanych z katastrofą z 10 kwietnia 2010 roku. Podczas tego spotkania nieżyjącego Przemysława Gosiewskiego wspominać będzie były przewodniczący Rady Miasta Mirosław Zgadzajski.

6 kwietnia w siedzibie NSZZ "Solidarność" przy alei Jana Pawła II 65 e o godzinie 17 Klub Gazety Polskiej w Ostrowcu pokaże film Jana Pospieszalskiego i Ewy Stankiewicz "Solidarni 2010".Pomnik Katyński w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzak

W niedzielę, 10 kwietnia o godz. 9 Kolegiacie Św. Michała w Ostrowcu zostanie odprawiona Msza Św. w intencji śp. Prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki, Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. Podczas nabożeństwa śpiewać będzie chór nauczycielski "Coro Cantorum" pod dyrekcją Ewy Goworowskiej. Po mszy odbędzie się Marsz Pamięci do kamienia katyńskiego na cmentarzu przy ulicy Denkowskiej.

Natomiast środa, 13 kwietnia br. to Dzień Pamięci Ofiar Katynia. o godz. 18 w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego (przy ulicy Sandomierskiej) odprawiona zostanie Msza Św. zamówiona przez Komitet Budowy Pomnika Katyńskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.