Facebook Google+ Twitter

Smolik i „The Trip” na zakończenie Tofifest

Koncert Smolika prezentujący muzykę z albumu „The Trip” oraz premiera filmowej wersji tej płyty uświetnią zakończenie tegorocznej edycji MFF Tofifest w Toruniu.

Koncert Smolika prezentujący muzykę z albumu „The Trip” oraz premiera filmowej wersji tej płyty uświetnią zakończenie tegorocznej edycji MFF Tofifest w Toruniu. / Fot. MFF TofifestKoncert Smolika prezentujący muzykę z albumu „The Trip” oraz premiera filmowej wersji tej płyty uświetnią zakończenie tegorocznej edycji MFF Tofifest w Toruniu. Interaktywny film „The Trip” jest zdobywcą “internetowego Oscara” - Webby Award’ 2013. Reżyser filmu Dawid Marcinkowski odbierze podczas gali zakończenia festiwalu nagrodę specjalną - Flisaka Tofifest.

Smolika nie trzeba przedstawiać żadnemu z fanów dobrej muzyki w kraju. To obsypany nagrodami znakomity autor i producent muzyczny. Podczas zakończenia Tofifest zagra koncert, prezentujący swoje największe hity oraz soundtrack do filmu „The Trip”, autorstwa kolektywu Kissinger Twins. Współtwórcą tego bazującego w Londynie duetu artystycznego jest wywodzący się z Torunia reżyser i specjalista od intermediów – Dawid Marcinkowski. Muzyka Smolika wraz z filmem Marcinkowskiego splatają się w jeden wielki interaktywno-multimedialny projekt swobodnie korzystający z możliwości internetu, muzyki i filmu. Na scenie wraz ze Smolikiem wystąpią między innymi Kasia Kurzawska i Radek „Skubas” Skubja.
„The Trip”, nagrodzony w tym roku internetowym Oscarem czyli Webby Award, jest historią wielkiej mistyfikacji rządu amerykańskiego opowiedzianą przez jednego z jej głównych bohaterów filmowca Jack’a Torrance’a, który w 1969 został zatrudniony przez tajne służby, by „zabrać Amerykę na księżyc”. Projekt obejmuje też specjalnie zaprojektowaną nową stronę internetową Andrzeja Smolika i jego interaktywny teledysk (http://www.jacktorrancetrip.com) .

Smolik, który zagra na scenie Centrum Festiwalowego - klubu Od Nowa - to jeden z najważniejszych artystów na polskiej scenie muzycznej. Przy swoich autorskich projektach współpracował m.in. z: Emmanuelle Seigner, Arturem Rojkiem, Noviką, Miką Urbaniak, Kasią Kurzawską i wieloma innymi. Jego albumy osiągają statusy "Złotych" i "Platynowych" . Smolik jest laureatem wielu nagród branżowych i cieszy się uznaniem krytyków i publiczności. Jest też niekwestionowaną gwiazdą wśród polskich producentów muzycznych. Produkował utwory i płyty dla takich artystów jak: Krzysztof Krawczyk, Kasia Nosowska, Robert Gawliński, Maryla Rodowicz czy Maria Peszek.

Dawid Marcinkowski zasłynął w świecie swoim debiutanckim filmem interaktywnym „Sufferrosa” , pokazywanym na Tofifest 2010 i nominowanym do Europrix oraz Webby Award . Jedna z największych sław światowej reklamy, Ernie Schenck powiedział o Marcinkowskim „Widzę tu przyszłość Hollywood i pochodzi ona z Polski”.

Artysta odbierze, podczas gali zakończenia festiwalu, Flisaka Tofifest dla wybitnego twórcy związanego z regionem kujawsko – pomorskim. Flisak Tofifest, fundowany tradycyjnie przez prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, jest najstarszą nagrodą dla kina regionalnego przyznawaną na polskich festiwalach. Towarzyszy bowiem Tofifest od pierwszej edycji w 2003 roku.

11. edycja Tofifest odbędzie się w Toruniu w dniach 21-27 października. Głównymi donatorami festiwalu są Urząd Miasta Torunia, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, MEDIA Programme, Polski Instytut Sztuki Filmowej i marka Bella.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 25.09.2013 13:29

"The Trip" miał już swoją premierę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra muza sama się broni. To uczta dla melomanów. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.