Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29474 miejsce

Smolnicka Anka - festyn na Suwalszczyźnie

Smolniki to znana wśród turystów z kraju i zagranicy malownicza miejscowość na Suwalszczyźnie. Przyciąga przede wszystkim bajecznym krajobrazem, wspaniałymi widokami oraz dużą ilością jezior. W niedzielę królować tu będzie ludowa muzyka.

Krajobraz w okolicy Smolnik. / Fot. Krzysztof MasłowskiCi, którzy 25 lipca przybędą do Smolnik, będą mieli okazję nie tylko podziwiać uroczy krajobraz, czy spacerować po miejscach, w których kręcono film "Pan Tadeusz", lecz przede wszystkim zasmakować w tradycji północnej Suwalszczyzny.

W Zagrodzie Agroturystycznej "Biały Niedźwiedź" będzie miało miejsce spotkanie zespołów i kapel ludowych pod dźwięczną nazwą "Festyn Smolnicka Anka". Udział w koncercie zapowiedzieli: Kapela Rodzinna Racisów z Jasionowa, kapela "Przeroślaki" z Przerośli, zespół "Mościszczanka" z Wilna, kapela ludowa "Onegdaj z Filipowa oraz zespół "Alebabki" z Budr. Muzyki ludowej z ziemi suwalskiej i węgorzewskiej słuchać będzie można w godzinach 15.10 - 20.

Podczas festynu prezentowane i sprzedawane będą wyroby ludowego rękodzieła. Goście mogą również liczyć na nagrody w planowanych konkursach. Od 20 do północy słychać będzie muzykę współczesną, która dla chętnych stać się może okazją do zorganizowania potańcówki lub dyskoteki.
Ja na smolnickim festynie jeszcze nie byłem, stąd też mam nadzieję spotkać Was tam w tym roku. Do zobaczenia w najbliższą niedzielę o 15.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.