Facebook Google+ Twitter

Smołowik, Bułhak, Szyc... Feliksy Warszawskie 2010 przyznane

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-10-26 11:31

Znamy nazwiska najwybitniejszych ludzi teatru. Wczoraj wieczorem, już po raz dwunasty, stołeczne środowisko teatralne przyznało nagrody wybitnym postaciom scen warszawskich.

Feliksy 2010 / Fot. PAP/Leszek Szymański Spośród 25 artystów z 22 stołecznych teatrów jury pod przewodnictwem Barbary Osterloff wybrało zwycięzców w sześciu kategoriach.

Wyróżnienie za najlepszą reżyserię otrzymał duet Teatru Konsekwentnego: Adam Sajnuk i Aleksandra Popławska za spektakl "Kompleks Portnoya" oparty na motywach książki Philipa Rotha. "To odważna nagroda dla niezależnego teatru. Dedykuję ją wszystkim niezależnym teatrom" - powiedział Sajnuk dziękując za nagrodę.

To nie jedyna nagroda jaką zdobył "Kompleks Portnoya". Aktorka Anna Smołowik dzięki roli w spektaklu Sajnuka i Popławskiej otrzymała Feliksa za najlepszy debiut na deskach warszawskiego teatru.

Kolejne wyróżnienie za najlepszą pierwszoplanową rolę męską trafiło do rąk Borysa Szyca. Aktor zdobył przychylność jury rolą Płatonowa w spektaklu "Sztuka bez tytułu" w Teatrze Współczesnym. Odbierając nagrodę podziękował reżyserce sztuki Agnieszce Glińskiej, za to, że "zawsze pojawia się w dobrym momencie" w jego życiu.

Feliksa za pierwszoplanową rolę żeńską otrzymała odtwórczyni Gilety w spektaklu "Księżniczka na opak wywrócona" - Ewa Konstancja Bułhak. Aktorka otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 25 tysięcy złotych. Taką samą kwotę otrzymał Borys Szyc oraz dwójka najlepszych reżyserów.

Za drugoplanową rolę żeńską i męską uhonorowano odpowiednio Dominikę Kluźniak - grającą Aleksandrę w "Sztuce bez tytułu” oraz Grzegorza Małeckiego - występującego w roli
Edka w "Tangu" Sławomira Mrożka.

Feliks specjalny za całokształt twórczości trafił do Waldemara Dąbrowskiego, dyrektora Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

Feliksy zawsze budzą wiele emocji, jest to jedyne wyróżnienie jakie mogą otrzymać artyści warszawskich teatrów. Po raz pierwszy wyróżnienia przyznano w 1999 roku. Tegoroczne Feliksy nagradzały artystów za pracę twórczą w sezonie 2009/2010.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Gratuluję wszystkim nagrodzonym. Nagrody, jak sądzę, w pełni zasłużone. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję wszystkim;)) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję wszystkim, ale szczególnie Ewie Konstancji Bułhak - to świetna, utalentowana i bardzo interesująca aktorka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.