Facebook Google+ Twitter

"S@motność w sieci" czyli poplątana miłość

"S@motność w sieci" Janusza Leona Wiśniewskiego to opowieść utkana barwami różnych nastrojów. Miłość - nić przewodnia i jednocześnie nić będąca fragmentem sieci. Sieci, w której można być samotnym.

 / Fot. OkładkaPrzed recenzowaniem książki, każdy pewnie zadaje sobie pytanie, czy było warto? dobra czy beznadziejna? podobała mi się, a może nie? I bez względu na to, jaka jest odpowiedź, oddać trzeba to, co się myśli, czuje, uważa. Mój dylemat można zawrzeć w pytaniu: jak oddać to, co fenomenalne?

Już sam tytuł książki Janusza Leona Wiśniewskiego wiele nam sugeruje, ale też intryguje. Oto powieść o samotności - samotności w sieci, w której z pozoru nikt nie powinien być samotny.

"S@motność w sieci" to opowieść utkana barwami różnych nastrojów. Cała gama emocji, jakie autor zapisał pomiędzy wierszami oddziałuje na czytelnika. Z pewnością sprzyja temu fabuła bliska naszym czasom i adekwatna do rzeczywistości, w której trwamy. Jest to bowiem historia dwojga ludzi, którzy odnajdują się w olbrzymiej, internetowej przestrzeni. Ona - mężatka, niezbyt udana. On - wykształcony i samotny. Naukowiec, zanurzony w genetyce i chemicznej teorii miłości. Jego serce nie przyjmuje jednak wiedzy, że miłość to tylko chemiczne reakcje, sprowadzające to uczucie do poziomu "hormonów, dopaminy i odpowiedniego garnituru genów".

Zarówno ona, jak i on gotowi są otworzyć się na miłość inną niż ta z chemicznych regułek. Miłość, która dzięki odległości ma stłumić szarą codzienność i wszelkie niedostatki. Jakub wie, czym jest miłość. Ale nie tylko. Zna też od praktycznej story definicje żalu, rozpaczy, niezrozumienia, krzywdy i bólu. Wie co to pożądanie i czułość. W pewnym momencie w życiu Jakuba pojawia się Ona - postać niebanalna, ale i w pewnym stopniu przewidywalna. Bezimienna każda z nas. To kobieta pełna marzeń i nadziei, czarująca wdziękiem skrywanym pod płaszczem codzienności, ale też kobieta bojąca się zmian.

Ona i On desperacko poszukują swojego ideału. Nie są w stanie postawić jednak grubej kreski i uwolnić się od swoich nieszczęść, dylematów, porażek. Cała, trudna do zrozumienia paleta uczuć i jednocześnie spraw tak bliskich ludziom naszych czasów, kreuje opowieść, którą czyta się jednym tchem, współodczuwa i żyje życiem bohaterów. Bo miłość to...? Przeczytaj, pomyśl, dokończ. Warto!

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.