Facebook Google+ Twitter

SMS da ci wiadomość: nad głową stacja kosmiczna ISS!

Amatorzy - pasjonaci kosmosu, ale też zawodowcy, mają nie lada gratkę: mogą z Ziemi, dosłownie ze swojego podwórka, nawet gołym okiem zobaczyć Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

Stacja ISS / Fot. NASAWszystkim chętnym pomoże w tym NASA. Wystarczy zarejestrować się na stronie serwisu NASA, podać swój adres mailowy, lub numer telefonu komórkowego, aby otrzymywać w poczcie zwrotne informacje o spodziewanym przelocie stacji ISS w danym miejscu, np. nad twoim domem.

Jak podaje serwis -http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/717106,Masz-wiadomosc-nad-glowa-stacja-kosmiczna - każdy zarejestrowany otrzyma z NASA mail lub SMS z wiadomością, że ISS przelatuje właśnie nad jego głową.

Na bezchmurnym nocnym niebie, można bez przeszkód obserwować stację ISS. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest na rozgwieżdżonym niebie, trzecim po Słońcu i Księżycu, najjaśniejszym obiektem. Zdaniem naukowców, wcale nie tak łatwo ją zauważyć i obserwować gołym okiem, bo pojawia się na niebie rzadko, średnio co kilka lub kilkanaście dni, i tylko na kilkadziesiąt sekund.

Na amerykańskim portalu NASA, można było już od jakiegoś czasu sprawdzić dokładnie, gdzie i kiedy przelatywać będzie stacja ISS. Teraz nowy serwis internetowy ma jeszcze bardziej ułatwić jej dokładne śledzenie. To właśnie SMS i maile mają pomagać w podglądaniu stacji wszystkim zainteresowanym.

Według Polskiego Radia, nowy serwis NASA uruchomiono z okazji 12 rocznicy pierwszej ekspedycji astronautów, podczas której zamieszkali oni i podjęli prace badawcze na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Pierwsze moduły stacji ISS, zbudowane wysiłkiem 15 państw świata, wyniesiono na orbitę okołoziemską i połączono ze sobą, w 1998 roku. A pierwsza stała załoga zamieszkała na niej w 2000 roku.

Stanisław Cybruch

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zdaje się, że nie ma w tym tak często spotykanej zachęty do korzystania z wersji ukrytej jak Premium czy Pro.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.