Facebook Google+ Twitter

SMS do kosmitów

Z okazji tygodnia nauki powstała nowa strona internetowa, za pośrednictwem której można wysyłać wiadomość do kosmitów, na planetę Gliese 581d. Wiadomość dotrze dopiero za 20 lat, a gwarancji na odpowiedź nie ma.

 / Fot. screenPracownicy australijskiego magazynu "Cosmos", w nadziei na nawiązanie kontaktu z obcymi, stworzyli witrynę , na której można umieszczać swoje krótkie wiadomości do kosmitów z planety Gliese 581d. Akcja potrwa do 24 sierpnia, do godz. 9 czasu polskiego. Wszystkie wiadomości trafią na pozasłoneczną planetę, która jest najbardziej podobna do Ziemi.

Wiadomości powinny być krótkie, jedna nie może przekraczać 120 znaków. Muszą być napisane w języku angielskim. Nieodpowiednie przesłania będą kasowane.

Dziś, po godz. 9, na stronie hellofromearth.net było już 16 638 wpisów, po godz. 15 ich liczba wzrosła do 17 207. Wiadomości wysyłają ludzie z różnych zakątków świata: z Portugalii, Mauritiusa, Chin, Chile czy Kanady, również z Polski.

Paul z Australii pisze: "Cześć, niech pokój będzie z wami. Mam nadzieję, że pewnego dnia moje dzieci będą miały możliwość bawić się i być przyjaciółmi waszych dzieci. Trzymajcie się".

Źródło: TVN24.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A dla mnie to strata czasu.. - ale warto wiedzieć, co ciekawego wymyślają Austalijczycy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajny pomysł :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nieodpowiednie przesłania będą kasowane. " - to już wprowadzono cenzurę międzyplanetarną? ; p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.