Facebook Google+ Twitter

SMS-ami zmusili Ukraińców do ucieczki

Wojna informacyjna ma potężne konotacje. Ale jak dotrzeć ze swoim przekazem do przeciwnika? Separatyści z Donbasu mieli pomysł. SMS-y doprowadziły do paniki w ukraińskich szeregach.

 / Fot. screenshotPowstańcy z Doniecka zaczęli wysyłać żołnierzom ukraińskim biorącym udział w tzw. operacji antyterrorystycznej SMS-y. Odzew był natychmiastowy. Wiadomości spowodowały panikę wśród ukraińskich żołnierzy, którzy masowo porzucają broń i dezerterują. Wczorajszej nocy poddało się powstańcom około 250 ukraińskich żołnierzy, z których większość postanowiła przejść na ich stronę.

Czytaj więcej: Donbas: Ukraińcy w okrążeniu

Panika w szeregach wojskowych była tak ogromna, że w ręce separatystów trafiło tajne archiwum jednego z dowódców ukraińskiego zgrupowania, w którym znajdują się rozkazy i dane osobowe oficerów i żołnierzy odpowiedzialnych za ostrzał artyleryjski i rakietowy celów cywilnych.

Bojownicy z Doniecka przy wsparciu doświadczonych rosyjskich wojskowych przeszli do ofensywy prawie na wszystkich frontach. Trwają walki z wojskami ukraińskimi uwięzionymi w kotłach. Najbardziej intensywne toczą się w Wielkim Kotle "Amwrosiewskim" od strony miejscowości Iłowajsk.Nadchodzi potężne uderzenie wojsk powstańczych na centralnym odcinku drogi H 20 łączącej Donieck z Mariupolem, skierowane swym ostrzem prosto na zachód. Celem tego uderzenia jest zdobycie mocnego przyczółka po zachodniej stronie wspomnianej drogi wiążąc jednocześnie ukraińskie siły na północy i uniemożliwiając im przyjście z pomocą okrążonemu Mariupolowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kapitalny materiał filmowy! Jednak nie dowiedzieliśmy się: co to były za esemesy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.