Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26052 miejsce

SMS-em zapłacisz za parking

W każdym większym mieście znajdują się strefy płatnego parkowania. Za postój płaci się kupując bilet w parkomacie. Od niedawna zapłaty można dokonać za pomocą SMS-a.

Parkometr / Fot. jmjvicente/ sxc.huRzeczą normalną stało się, że na terenie praktycznie każdego większego polskiego miasta obowiązują strefy płatnego parkowania. Uzasadniane jest to tym, że miasto musi posiadać dodatkowe źródło dochodu by mieć za co remontować drogi. Do płacenia musimy się przyzwyczaić. Jest jednak pewna rzecz, która napawa optymizmem. Urzędy miejskie ułatwiają nam płacenie za te niestrzeżone, często nieodśnieżone parkingi wprowadzając płatność za pomocą SMS-a. Według mnie jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, na przykład w sytuacji kiedy zepsuje się parkomat.

Z informacji, które udało mi się zebrać, wynika, że w Polsce obsługą SMS-ów za parkowanie zajmują się dwie firmy. Pierwszą z nich jest warszawska firma FM Solutions Sp. z o.o., która jest właścicielem portalu smsparking.pl. Obsługuje ona strefy płatnego parkowania w takich miastach jak: Warszawa, Włocławek, Gdynia, Częstochowa.

Co trzeba zrobić by płacić za postój SMS-em? Wprowadzamy numer rejestracyjny naszego pojazdu do systemu wysyłając SMS pod wskazany na stronie numer. Następnie wpłacamy na podany numer konta pieniądze (prepaid). Kiedy będziemy chcieli rozpocząć parkowanie, wysyłamy trzyliterowy skrót miasta pod wskazany numer. Przy opuszczaniu parkingu operację trzeba powtórzyć, musimy wysłać literę K pod ten sam numer. Naliczona opłata za postój zostaje automatycznie pobrana z naszego konta w systemie.

Skąd kontrolerzy wiedzą, że kierowca zapłacił za postój metodą smsparking? Osoba, która korzysta z tej formy płatności otrzymuje plakietkę, którą może przykleić na przednią szybę. Naklejkę można dostać w Zarządzie Dróg Miejskich, albo samemu ją wydrukować i wystawić za szybę w trakcie postoju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

MiSart
  • MiSart
  • 21.06.2011 00:36

Parkomat SMS. Więcej na stronie https://market.android.com/details?id=pl.misart.parkomatsms

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.02.2010 16:25

Szkoda tylko, że Straż Miejska tak walczy z kierowcami. Np. nie na każdym, ba, na większości parkometrów, nie ma napisanych informacji, że w weekendy parkingi nie są płatne lub też po prostu nie ma napisanych niezbędnych informacji potrzebnych kierującemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.02.2010 19:01

Ooo! I zgub tu komórkę. Nie długo nawet w spożywczym żarcie złodziej kupi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.