Facebook Google+ Twitter

Smuda budował reprezentację Polski i dom na Podhalu. Co wyszło selekcjonerowi lepiej?

Franciszek Smuda, odchodzący selekcjoner reprezentacji Polski, w czasie prowadzenia kadry narodowej miał na głowie także inne sprawy, którymi się zajmował. Jedną z nich jest wybudowany nowy dom szkoleniowca w Kościelisku, który wygląda imponująco.

Sonda

Czy można jednocześnie prowadzić reprezentację i wielką inwestycję?

 / Fot. screen z Tygodnika PodhalańskiegoRezydencja Smudy liczy prawie 880 metrów kwadratowych i ma kubaturę 2300 metrów sześciennych. Jak informuje Tygodnik Podhalański, nieruchomość stanowią dwa połączone razem domy jednorodzinne. Jeden jest własnością zakopiańskiego architekta Adama Bukowskiego-Tyrały, natomiast drugi należy właśnie do Smudy.

"Od strony wsi budynek wygląda znacznie skromniej, choć też w głowie się zawraca od jego okazałości. Z drugiej jednak strony wygląda jak pałac nad pałacami. Tu nikt niczego nie żałował. Dach z prawdziwych gontów, grube bukowe filary, piękne sosręby" - możemy przeczytać w "Tygodniku Podhalańskim".

Wiele osób komentuje głośno wybudowany przez trenera dom i mówi: "Budował równocześnie polską reprezentację na Euro i ogromny dom w Kościelisku. Budynek wyszedł mu znakomicie".

Oprócz tego są też pochlebne komentarze: "To bardzo miły człowiek, kiedyś tu nawet do mnie przyszedł z flaszeczką. Skromny a taki pałac postawił" - mówi jeden z mieszkańców Kościeliska, a jego słowa cytowane są na stronach Tygodnika Podhalańskiego.

Smuda w czasie pracy z kadrą narodową pobierał miesięcznie około 150 tysięcy złotych. Jakby tego było mało, to dostawał jeszcze premie, które w sumie uzbierały się do magicznej kwoty pięciu mln złotych.

Oprócz tego Smuda brał udział w reklamach jednej z sieci sklepów, za które na jego konto wpłynęło około jednego miliona złotych.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

Smerf
  • Smerf
  • 04.07.2012 09:38

Do ONA: piszesz że "jak człowiek potrafi być spięty i bez żadnego dystansu". Czyli według Ciebie, co cztery lata należy mieć dystans i nic sobie z tego nie robić. Właśnie że należy pierdol...ąć ręką w stół i powiedzieć - tak, stało się - Polska dała du...y po raz kolejny. A jeśli mamy mieć dystans i śpiewać - Nic się nie stało... to w ogóle nie bierzmy udziału w tego typu imprezach.
Po prostu system treningowy w Polsce jest to największej du...y zaczynając od najniższych lig, gdzie nie zwraca się uwagi na przygotowanie techniczne, bo i po co to komu potrzebne... a później są tego efekty.

Wstyd mi że jestem Polakiem, po raz kolejny od strony sportu, który OMYŁKOWO jest uważany za narodowy (w siatkówce i ręcznej mamy więcej sukcesów i to powinny być sporty czołowe) Polska dostała baty i wylądowała na samym dnie!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Antoni Dlug
  • Antoni Dlug
  • 01.07.2012 01:06

Hmm...
Biedne nasze gory..,

Komentarz został ukrytyrozwiń
gklewski
  • gklewski
  • 30.06.2012 18:47

Czytam te Wasze wypociny, to uzmysławiam sobie, że "Wybiórcza" wymóżdżyła 90% społeczeństwa nazywanego dla jaj POlakami, ale żeby nie obrazić moich przodków, którzy jak wielu przed nimi oddali swoje życie za mój kraj i jego wolność, to nazwę Was PiOnkami. To już według Was nie liczy się honor, profesjonalizm, charyzma w pracy, tylko doraźne korzyści i "przygoda"? A popatrzcie wstecz, kiedy POlacy grali dla POlski nie dla zaszczytów. Pamiętam drużynę Kazia objeżdżąjącą Polską Gierka. BYLIŚMNY MOŻE BIEDNI, ALE KAŻDY Z NAS BYŁ DUMNY, ŻE JEST POLAKIEM. Niemcy nas bardziej cenili wtedy niż teraz za te stadioniki i polskiego taniego robotnika zbierającego szparagi...Gdzie Wasz honor i prawdziwa ocena tego blamażu, który będzie nas dopiero kosztował. Ale "naród który nie walczy o swoje prawa, musi zginąć" (Clausewitz) sMUDA TO PRAWDZIWA PORAŻKA POLSKI, BO NIE MAMY W SOBIE ANI HARTU DUCHA ANI WOLI WALKI..jestesmy bezwolni i TUsk z tą chołotą zrobią z nami wszystko, to fvo zaplanowali!!! Zobaczycie już niedługo...

Komentarz został ukrytyrozwiń
skorpion
  • skorpion
  • 30.06.2012 18:23

A ja się zastanawiam jak wielkie partactwo można innym wmawiać jako sukces?Może nie przywykłem brać plew za perły jak niektórzy z "poczuciem humoru".

Komentarz został ukrytyrozwiń
ona
  • ona
  • 30.06.2012 17:16

skorpion - o tak, mnie do wielu zjawisk brakuje wyobraźni.. np. do tego, jak bardzo niektórzy nie mają poczucia humoru, do tego, jak sportowa gra może budzić tak nie sportowe emocje, do tego, jak człowiek potrafi być spięty i bez żadnego dystansu... itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej
  • Andrzej
  • 30.06.2012 15:06

Nasza kadra to wyjątkowe dziadostwo.Ale dworek Smudy wspaniały.Myślę że nie wielu selekcjonerów ma taki w swoich "osiągnięciach".

Komentarz został ukrytyrozwiń
skorpion
  • skorpion
  • 30.06.2012 15:02

@ona.I co ? Spadli by niżej w klasyfikacji??Brakuje ci wyobraźni żeby zrozumieć że są ostatnią drużyną na dnie tych igrzysk?A może mogli w ogóle nie grać tylko oddać wszystko walkowerem??Wyobraźnia i takie scenariusze podsuwa niektórym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ona
  • ona
  • 30.06.2012 11:37

Skorpion - brakuje Ci wyobraźni;) Mogli spokojnie nie zremisować tylko od wszystkich dostać baty, np. 4:0 ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
skorpion
  • skorpion
  • 30.06.2012 11:08

Rozbrajające są zdania typu:"nie zagrali źle" albo "spodziewałem się że będzie gorzej". Ostatnie miejsce w grupie uznanej słusznie za najsłabszą, to co? Sukces??Jak może być jeszcze gorzej??Niższej lokaty już nie ma .I to u siebie przy takim dopingu kibiców.Żenada.