Facebook Google+ Twitter

Smuda: dać z siebie wszystko...

Już dzisiaj na stadionie warszawskiej Legii piłkarska reprezentacja Polski w towarzyskim meczu z Rumunią zadebiutuje pod wodzą nowego trenera - Franciszka Smudy. Wczoraj, w Sali Bokserskiej tegoż klubu odbyła się konferencja prasowa.

Trener reprezentacji Polski, Franciszek Smuda, podczas konferencji prasowej przed towarzyskim meczem z Rumunią. / Fot. Fot. Tomasz BidermannZgodnie z planogramem, kilka minut po 18 na sali pojawił się uśmiechnięty Franciszek Smuda. - Zawodnicy mają dać z siebie wszystko. Ten kto tego nie zrobi, nie będzie miał miejsca w reprezentacji - zapowiedział na samym początku, przypominając jednocześnie, że przed nikim nie zamyka drzwi do reprezentacji.

- Stadion Legii byłby dobrym miejscem do gry, gdyby był już ukończony i zasiadłby na nim komplet widzów. Niestety, to nie wina ani PZPN-u, ani nasza - musieliśmy się dostosować do gości, łatwiej im wylądować w Warszawie. Sądzę, że gdybyśmy grali w Kielcach, to mielibyśmy komplet widzów - odpowiedział na pytanie dotyczące miejsca rozgrywania meczu.

Przekonywał, że nie odczuwa tremy przed meczem: - Jestem już zbyt doświadczonym trenerem. Przeżyłem różne dramaty i stresy. Dlatego ja nie jestem stremowany. Piłkarze by to wyczuli.

Konferencja przebiegała w bardzo wesołej atmosferze. - Liczę na wsparcie kibiców, piłkarze też na to liczą. Siedmiu z nich wybrało się dziś do fryzjera. Widocznie chcą ładnie wyglądać. Mnie fryzjer już niepotrzebny - stwierdził dotykając głowy.

- Składu nie zmienię. Chyba, że któryś z tych zawodników spadnie w nocy z łóżka i coś sobie zrobi - skwitował odnośnie podanego wcześniej wyjściowego składu.

Na koniec przyznał, iż liczy na to, że Polacy pokażą własny, wypracowany styl, dzięki któremu uda im się pokonać rywali. Przypominał też z uśmiechem, że na Legii wygrywał w debiutach jako piłkarz ze Śląskiem 6:0, jako trener 5:0 z Groclinem Grodzisk Wlkp. i liczy na podtrzymanie dobrej passy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

:D:D:D Ten mecz będę oglądać tylko po to, żeby zobaczyć jak się Smuda spisuje :) Paweł ma rację, nie muszą wygrać, niech chociaż grają!

Komentarz został ukrytyrozwiń

.... i która ma większe szanse, że pojedzie na Mundial, jak wyśle kod z opakowania Marsa; niż, że sama sobie wywalczy =p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobaczymy, jak do spotkania podejdą Rumuni. Jeśli zagrają z zaangażowaniem, to zobaczymy (przynajmniej po części) na co stać Polaków (nasi na pewno będą orać murawę, tego Smuda dopilnuje :D ). Wynik spotkania to sprawa drugorzędna, chciałbym w końcu zobaczyć naszą reprezentację, która GRA w piłkę, a nie przechodzi obok meczu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że bez piwa się tego nie da oglądać ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem ciekawy wyniku, oczywiście mam nadzieję, że wygramy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

O niebo lepsze nastawienie od siwego:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Liczymy na zwycięstwo... Franz, pokaż na co Cię stać, ale nie jeden raz... :D. 5+ :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.