Facebook Google+ Twitter

Smuda już oficjalnie selekcjonerem reprezentacji

Franciszek Smuda doszedł w końcu do porozumienia z władzami Polskiego Związku Piłki Nożnej i podpisał umowę stając się formalnie selekcjonerem reprezentacji Polski.

Franciszek Smuda / Fot. PAP/Grzegorz HawałejPrezes PZPN Grzegorz Lato powiedział, że umowa będzie obowiązywać do końca sierpnia 2012 roku ale dodał, że istnieje możliwość jej przedłużenia do 2014 roku. Lato nie zdradził ile miesięcznie będzie zarabiał selekcjoner. Nieoficjalnie mówi się o 100 tys. złotych miesięcznie.

"Cieszę się, że doszło do porozumienia. W tej chwili wiadomo, że jestem odpowiedzialny za przygotowanie tej reprezentacji na Euro 2012" - powiedział Smuda na konferencji prasowej po podpisaniu umowy.

Sztab szkoleniowy ma zostać skompletowany na początku stycznia. Do tej pory osiągnięto jedynie porozumienie ze sztabem medycznym kadry. "Nie będę ukrywał, że chodzi o warunki finansowe. Oni mają swoje, a my swoje. Musimy się gdzieś spotkać w oczekiwaniach" - wyjaśnił Lato. Nie wiadomo również kto będzie pełnił rolę dyrektora sportowego reprezentacji. Jednym z kandydatów jest podobno komentator sportowy Canal + Tomasz Smokowski.

Sztab nie został jeszcze skompletowany, ale za to selekcjoner powołał już piłkarzy, którzy wezmą udział w styczniowym Pucharze Króla na zgrupowaniu w Tajlandii.

Źródła: onet.pl, futbol.pl,
futbolnews.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kto myśli że zmiany trenerskie uratują Polską reprezentację na M.E 2012 przed kompromitacją ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.