Facebook Google+ Twitter

Smuda: Kibice byli za głośno. Nie mogłem przekazać uwag zawodnikom

25 czerwca Franciszek Smuda udzielił wywiadu dla TVP po nieudanym występie polskich piłkarzy na Euro 2012. Odchodzący ze stanowiska selekcjoner reprezentacji Polski tłumaczył się z niepowodzenia na mistrzostwach Europy.

Sonda

Czy Franciszek Smuda powinien powiedzieć zwykłe słowo "przepraszam"?

Jednak szczerze mówiąc, była to tylko nieudolna próba. Smuda uważał, że / Fot. Roger Gorączniak, Creative Commons 3.0dobrze przygotował zespół do turnieju. "Gdybym jeszcze raz przygotowywał zespół do Euro 2012, postąpiłbym tak samo. Stworzyliśmy zespół, który starał się grać w piłkę. Graliśmy takim składem, jaki sobie wyobrażałem. Przez dwa i pół roku pracowaliśmy, by zagrać trzy mecze na Euro i przegrać coś, o czym marzyliśmy" - mówił Smuda.

Trenerowi ciężko było się przyznać do błędów, które popełnił w przygotowaniach do mistrzostw Europy oraz już na samym turnieju. Wg Smudy głównym problemem polskiego zespołu na Euro 2012 była skuteczność oraz brak szczęścia. Trener nie widział także słabych punktów u piłkarzy i przyznał, że każdy z zawodników dał z siebie wszystko.

Czytaj także: Engel: Drużyna Smudy nie miała duszy i to on za to odpowiada


W konsternację wprawił mnie fakt, kiedy Smuda w rozmowie z Jackiem Kurowskim w studio TVP stwierdził, że dużym problemem był brak komunikacji z zawodnikami podczas każdego z trzech spotkań fazy grupowej. Winą obarczył polskich kibiców, którzy tak głośno dopingowali reprezentację Polski, że przekazanie zawodnikom uwag i wskazówek podczas meczów okazało się według trenera zadaniem nie do wykonania.

Smuda nie miał także odwagi, aby pojechać razem z zawodnikami do warszawskiej strefy kibica, aby podziękować fanom za wspaniałą atmosferę i doping, który stworzyli na Stadionie Narodowym w Warszawie oraz Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Selekcjoner tłumaczył się z tej sytuacji w dość nieudolny sposób: "Akurat w tym momencie miałem wywiad. Zawodnicy pojechali wcześniej, nie miałem możliwości. Kibice byli fantastyczni, nigdy nie widziałem takiego dopingu jak na Stadionie Narodowym czy we Wrocławiu. Dopingowali nas także na lotnisku po meczu z Czechami. Należą im się duże brawa, bo są głodni dobrej piłki i sukcesów. Ten młody zespół jest w stanie im to dać" - zakomunikował Smuda. Dlaczego nie dał? Czasami czegoś brak. Oby nie zabrakło w meczach kwalifikacyjnych do MŚ" - zakończył.
Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

tomek
  • tomek
  • 27.06.2012 13:00

Nastepne drużyny które bedzie prowadził Dyzma beda grały na pustych stadionach aby była komunikacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jaroslaw gburczyk
  • jaroslaw gburczyk
  • 26.06.2012 17:13

Osobiście mimo braku awansu dalej uważam że nasi piłkarze zagrali na miarę swoich możliwości a tłumaczenie pana Smudy że było za głośno to istny śmiech na sali wstyd panie trenerze wstyd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
głośny kibic
  • głośny kibic
  • 26.06.2012 15:35

"Smuda : Kibice byli za głośno. Nie mogłem przekazać uwag zawodnikom."

Nareszcie wiadomo kto przyczynił się do nieudanego występu białoczerwonych na boisku...

Komentarz został ukrytyrozwiń
zawiedziony
  • zawiedziony
  • 26.06.2012 14:18

to pierwsza reprezentacja, której zaufali dziennikarze i kibice. Nikt nie miał takiego spokoju jak oni, wszystkie decyzje trenera były akceptowane i nie spotykały się z żadną krytyką. Jeśli chodzi o stronę techniczną przygotowań mieli wszystko o czym mogli pomarzyć, takiego zaplecza nie miała nawet reprezentacja Hiszpanii i jej gwiazdy. Pokazali jedynie, że nie można więcej obdarzać zaufaniem reprezentacji- zbłaźnili się swoją grą oraz postawą. Gdzie są ci zadowoleni i z czego- przecież po raz pierwszy gospodarz nie wygrał nawet spotkania!!! Wstyd !!! Wstyd !!! Wstyd !!! Żenada

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na Euro 2012 najlepiej zagrała Polska...orkiestra

Komentarz został ukrytyrozwiń
obserwator
  • obserwator
  • 26.06.2012 13:37

Widzisz Paweł. Nie broń złego. Jakie manipulowanie? Tak czy siak powiedział, że kibice by go zagłuszyli. Złej baletnicy przeszkadza rąbek spódnicy. On i cała ta drużyna była zagłuszona i oszołomiona głosem mediów i głosem kibiców. My już przed mistrzostwami zrobiliśmy z nich gwiazdy, które w wyniku darcia się kibiców wygasły. Ludzie ich zdmuchnęli. Ja piłkarzy tak bardzo nie winię ale winię tą całą otoczkę wokół nich i oni pogłupieli. Co zaraz po meczu dali wyraz głosem kapitana. A tak nie powinno być. I Lato jaki jest taki jest to ma rację mówiąc, że drużyna dostała wszystko czego tylko chciała a z siebie nie dała nic poza dwoma remisami i przegraną. A to za mało w stosunku do tego co obiecywali.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pawel
  • pawel
  • 26.06.2012 13:19

WCALE TAK NIE POWIEDZIAŁ !!! TAK SIĘ WŁAŚNIE MANIPULUJE OPINIA PUBLICZNĄ !
Jak ktoś oglądał to wie, że na pytanie Kurowskiego, czemu nie udzielał wskazówek piłkarzom jak to czyni zwykle, Smuda powiedział, że i tak byłoby to niemożliwe, bo kibice, którzy wspaniale dopingowali, i tak by go zagłuszyli.
NO ALE PO CO DOKŁADNIE ODDAĆ TREŚĆ SŁÓW SMUDY JAK MOŻNA PO PROSTU NAPISAĆ, ŻE SMUDZIE PRZESZKADZALI KIBICE. CHAMSTWO!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
obserwator
  • obserwator
  • 26.06.2012 13:07

Jeden matoł mówi o braku biletów dla rodzin a drugiemu przeszkadzali kibice. A winny jest Lato za to, że durnie rządzą polską piłką. Oni wszyscy powinni panu Lacie czyścić byty. Łącznie z niewydarzoną Muchą. Koniec, kropka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ADAM PSTRĄG
  • ADAM PSTRĄG
  • 26.06.2012 13:04

SZANOWNY PANIE SMUDA MYŚLAŁ PAN , ŻE W TYM BAŁAGANIE JAKOŚ SIĘ UDA ALE CÓŻ NIE WYSZŁO TRZEBA POSZUKAĆ WINNYCH NAJLEPIEJ ZACZNIJCIE OD PZPN A PAN NIECH ZACHOWA RESZTĘ GODNOŚCI,TO CO PAN WYGADUJE TO JEST NIE DORZECZNE DLA MNIE DRUŻYNA SPOKO A KIBICE JESZCZE LEPSI