Facebook Google+ Twitter

Smuda, Majewski, Nowak... Kto zostanie nowym trenerem kadry?

Kto przejmie reprezentację Polski z piłce nożnej po Leo Beenhakerze? Kandydatów na stanowisko trenera kadry jest kilku. Odpowiedź poznamy najwcześniej za kilkanaście dni.

Logo PZPN / Fot. wikinewsBo blamażu naszych piłkarzy w eliminacjach do piłkarskiego mundialu nastąpił czas wyboru nowego trenera kadry. Aby poprawić atmosferę wokół polskiej piłki oraz, co najważniejsze, wydźwignąć polska kadrę z niebywałego marazmu, potrzebny jest człowiek z charyzmą i charakterem, ale również cierpliwy i budzący szacunek wśród zawodników. Lista kandydatów do przejęcia schedy po holenderskim trenerze jest długa. Od kilku tygodni w mediach pojawiają się
nazwiska takie jak Smuda, Majewski, Janas czy Nowak.

Franciszek Smuda

Jest faworytem kibiców i dziennikarzy. Ma też coraz więcej zwolenników wśród członków zarządu PZPN. Jest to człowiek posiadający niebywałą charyzmę, a zarazem bezpośredni i
nieco wybuchowy. Posiada spore doświadczenie w meczach o stawkę i co najważniejsze jest lubiany i szanowny przed zawodników, choć jest znany z tego, że prowadzone przez niego systemy treningowe są niezwykle ciężkie.

Kolejnym plusem po stronie Smudy jest to że prowadzone przez niego zespoły graja bardzo ładny futbol dla oka (patrz Lech Poznań w zeszłym sezonie, wcześniej Widzew, Wisła - przyp. red) oraz graja do ostatniego gwizdka arbitra. Przyjaciele pracujący ze Smudą wcześniej w ligowych klubach mówią o nim, że on nigdy nie kalkuluje. Zawsze gra o najwyższą stawkę. Tego potrzeba naszej schorowanej kadrze.

Stefan Majewski

Otrzymał szansę prowadzenia kadry w dwóch ostatnich meczach eliminacyjnych RPA 2010. Pomimo hucznych zapowiedzi nie udało mu się poprawić stylu gry reprezentacji Polski. Można rzec nawet, że styl się pogorszył. Nie potrafił zmobilizować piłkarzy na dwa ostatnie mecze. Kluczowym błędem Majewskiego było to ze powinien powołać młodych piłkarzy aby sprawdzić ich w kontekście budowy kadry na Euro 2012. A tego nie zrobił. Powołał za to starych kadrowiczów którzy swoją przeciętną gra prawdopodobnie zamknęli mu drzwi do stanowiska trenera kadry.

Paweł Janas

Jest faworytem kilku działaczy PZPN. Wcześniej pracował z kadrą Polski i awansował z nią do Mistrzostw Świata w Niemczech. Reprezentacja Polski na Mistrzostwach Świata w Niemczech przegrała jednak dwa mecze i tym samym nie awansowała do kolejnej rundy. Krytyka Janasa przez kibiców i media uległa nasileniu. Zastąpiony w lipcu 2006 roku przez Leo Beenhakera.

Piotr Nowak

To polski trener odnoszący sukcesy z amerykańską kadrą piłki nożnej. Kandydat o niezwykle bogatym doświadczeniu jako piłkarz, któremu udaje bardzo owocnie przekazywać swoja wiedzę piłkarzom. Ma opinie szkoleniowca surowego i twardego. Jednak potrafi również być przyjacielem dla zawodników i przez to jest bardzo lubiany i szanowany.

Komisja PZPN (w składzie :Jerzy Engel, Antoni Piechniczek, Dariusz Śledziewski, Andrzej Strejlau i Wojciech Łazarek), która wybierze nowego szkoleniowca ma czas do końca października.
Trenera powinniśmy zaś poznać do 3 listopada - tak zapewniał ostatnio Grzegorz Lato.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.