Facebook Google+ Twitter

Smuda rozpoczął dzisiaj pracę w Zagłębiu

Franciszek Smuda rozpoczął dziś pracę w nowym klubie - w Zagłębiu Lubin. Działacze, piłkarze i kibice tego zespołu, wiążą wielkie nadzieje z tym trenerem. To ich ostatnia deska ratunku.

Franciszek Smuda / Fot. PAPMiedziowi , po pięciu spotkaniach obecnego sezonu zamykają ligową tabelę z zerowym dorobkiem punktowym. W pierwszych czterech meczach drużynę prowadził Andrzej Lesiak, w piątym jego asystent Marcin Broniszewski. Żadnemu z nich nie udało się wywalczyć choćby punktu. W następnym spotkaniu, z Polonią Warszawa, zespołem pokieruje już Franciszek Smuda.

Stare porzekadło głosi, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, ale Smuda to fighter i bohater wielu milionów Polaków, ze względu na jego osiągnięcia i bynajmniej nie mam na myśli tylko i wyłącznie poprzednich wyczynów z Lechem. Popularny Franz odnosił także sukcesy z Widzewem Łódź i Wisłą Kraków.

Franciszek Smuda już raz podejmował się pracy w Zagłębiu, tyle że sytuacja klubu była ciut lepsza, ale małe ciut, bo klub z Lublina wtedy też był na ostatnim miejscu w tabeli i groził mu spadek, lecz na swoim koncie miał 2 punkty po 4 meczach.

Nawet Piotr Świerczewski we wtorkowym wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" powiedział, że tylko Smuda jest wstanie zmobilizować i wyciągnąć z poważnego, nasilającego się kryzysu, klub ze stolicy polskiej miedzi.

Czy Franciszek Smuda przekona wszystkich niedowiarków, że jest bardzo dobrym trenerem? Dowiemy się tego najwcześniej za 3 tygodnie, bowiem teraz czeka nas przerwa na mecze reprezentacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.