Facebook Google+ Twitter

Smuda za drogi dla Wisły Kraków. Ile chciał zarabiać?

Pozostający od kilku miesięcy na bezrobociu Franciszek Smuda wielokrotnie wypowiadał się na temat swojej pracy w Wiśle Kraków. Kiedy był już blisko zespołu, zażądał pensji na astronomicznym poziomie.

 / Fot. Piotr Galas / W24Po fatalnej postawie na Euro 2012 wydawało się, że były selekcjoner reprezentacji Polski od swojego przyszłego pracodawcy nie będzie żądał wygórowanych kwot. Zwłaszcza, że przez ostatnie 2,5 roku pracy w kadrze miesięcznie inkasował ok. 150 tys. zł. Do tego dochodzą jeszcze premie i spoty reklamowe oraz umowy sponsorskie - podaje serwis wisla-krakow.przegladsportowy.pl.

Jak dowiedział się jednak "Fakt", Smuda za pracę z krakowską drużyną chciał otrzymywać podobne wynagrodzenie, o czym poinformował właściciela klubu Bogusława Cupiała. Ten bardzo szybko zdecydował się odrzucić jego kandydaturę i schedę po zdymisjonowanym Michale Probierzu powierzył Tomaszowi Kulawikowi, który dotychczas procował z drużyną Młodej Ekstraklasy. Było to spowodowane w dużej mierze czynnikami pozasportowymi, bo nie od dziś wiadomo, że w Wiśle się nie przelewa.

Tak więc "Franz" cały czas pozostaje bez pracy. Jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja, że jego zatrudnieniem są zainteresowani działacze z Arabii Saudyjskiej i krajów Zatoki Perskiej. Tam Smuda mógłby liczyć na takie pieniądze jakich żąda, a nawet na znacznie większe. Gdyby zdecydował się pójść w ślady Macieja Skorży, byłby jednym z najlepiej opłacanych polskich trenerów piłkarskich. Możliwy jest również taki scenariusz, że w przypadku słabych wyników drużyny Kulawika, Smuda poczeka do zimy, obniży swoje warunki finansowe i przejmie zespół Wisły w trakcie przygotowań do rozgrywek, aby mieć wpływ na jego budowę.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Raczej niech niech się uczy Arabskiego tam może zarobić większą kasę , bo przecież pałac buduje sobie , tylko tam szybko wyleciałby jak by nie miał dobrych wyników . A słyszałem ze chciał iść do Spartaka Moskwa , ale tam go wyśmiali .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.