Facebook Google+ Twitter

Smuda zdecydował kogo zabierze na Euro 2012? Szeroka kadra już 2 maja

Początek maja będzie wyjątkowo ciekawy dla kibiców, którzy z niecierpliwością oczekują na Euro 2012. Już w środę Franciszek Smuda ma podać 32 nazwiska piłkarzy, którzy pojadą na decydujące zgrupowanie przed turniejem. UEFA rozpoczyna również rozsyłanie biletów na poszczególne mecze. Do Euro 2012 zostało już niecałe 40 dni!

Sonda

Kto powinien być zmiennikiem Roberta Lewandowskiego na Euro 2012?

 / Fot. Piotr Galas/W24Polscy kibice do dzisiaj nie mogą zrozumieć, dlaczego Paweł Janas w 2006 roku nie zabrał na mundial Jerzego Dudka, Tomasza Kłosa oraz Tomasza Frankowskiego. Tym razem takich niespodzianek raczej nie będzie. Najbardziej sensacyjne decyzje Smudy mamy już za sobą - na Euro 2012 na pewno nie zobaczymy Artura Boruca, Michała Żewłakowa oraz Sławomira Peszki.

W środę 2 maja, Franciszek Smuda ma podać w TVP szeroką kadrę na Euro 2012. Na jego liście znajdą się 32 nazwiska, z których przed turniejem wykreśli aż dziewięć. Selekcjoner chce mieć pewność, że w razie kontuzji lub innych nieprzewidzianych wykluczeń, potencjalni zmiennicy będą w 100 proc. przygotowani do gry.

Czytaj też: Smuda o nich zapomniał. Alternatywna "jedenastka" na Euro 2012


Kto zatem pojedzie na Euro 2012? Pewniaków jest kilkunastu. Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański, Przemysław Tytoń, Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Damien Perquis, Jakub Wawrzyniak, Jakub Błaszczykowski, Ludovic Obraniak, Eugen Polanski, Rafał Murawski, Dariusz Dudka, Adrian Mierzejewski, Maciej Rybus i Robert Lewandowski mogą już pakować torby. Nie jest raczej możliwe, aby Smuda zdecydował się skreślić z tej listy Wasilewskiego, chociaż jeszcze nie dawno to obiecywał. Na szczęście okazało się, że obrońca Anderlechtu miał na Święta Wielkanocne inny pomysł, niż jego kolega - Sławomir Peszko.

Kto jeszcze ma szansę spędzić czerwiec w towarzystwie Franciszka Smudy? Blisko kadry są Kamil Glik, Arkadiusz Głowacki, Grzegorz Wojtkowiak, Tomasz Jodłowiec, Marcin Komorowski, Sebastian Boenisch, Adam Matuszczyk, Cezary Wilk, Sebastian Mila, Ariel Borysiuk, Kamil Grosicki, Ireneusz Jeleń, Artur Sobiech, Paweł Brożek. Prawdopodobnie trener będzie chciał dać szansę również młodym zawodnikom - Rafałowi Wolskiemu i Marcinowi Kamińskiemu. Nie można również wykluczyć wyjazdu na zgrupowanie Arkadiusza Piecha i Euzebiusza Smolarka.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.