Facebook Google+ Twitter

Smutna wiadomość. Marek Jasiński nie żyje

Był kompozytorem i profesorem na Wydziale Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Dopiero co sam wróciłem ze szpitala i zaraz dotarła do mnie, bardzo przykra wiadomość. Wiadomość o śmierci bardzo bliskiego mi człowieka. Co prawda nie byliśmy spokrewnieni, ani nie utrzymywaliśmy kontaktów towarzyskich. Obracał się całkiem w innym, niż ja środowisku. Był kompozytorem i profesorem na Wydziale Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Parę lat temu przyszedł do naszego warsztatu, zlecić wykonanie metalowego ogrodzenia i stąd nasza znajomość. Był bardzo skromną osobą, drobnej budowy, ale emanował dobrocią i poszanowaniem innego człowieka. Zwracałem się do Niego - panie Mareczku!

Dopiero później dowiedziałem się o Jego wielkości, Jego osiągnięciach. Czemu tak szybko odszedł? Tyle jeszcze dobrego mógł zrobić. Jeszcze mógł wychować kilka a nawet kilkanaście roczników studentów. Kto wie, może niektórzy rozsławiliby Polskę? Proszę! Podzielcie ze mną smutek i jeśli znajdą się wśród nas wierzący, niech się pomodlą za spokój duszy "Pana Mareczka". Choć wierzę, że On tam już zapewne gra swoje oratoria, przed obliczem Najwyższego.

Więcej informacji:
Marek Jasiński nie żyje

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Poprzednie wpisy na które zareagowałem zostały usunięte. Ja swój pozostawię, aby moi współtowarzysze na W24 mieli pełną jasność, że moja potrzeba pisania nie tkwi w zaspokajaniu swojej próżności. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No niestety - ktos umarł, ktoś chory, komuś autor nie odpowiada - gwiazdeczki na plus, na minus. Tu o tym mowa link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czuję się zażenowany i zbulwersowany, że pod moim tekstem mówi się o gwiazdkach. Pragnę więc przypomnieć Wszystkim moim Przyjaciołom i Nieprzyjaciołom, że nigdy u NIKOGO nie zabiegałem i nie będę zabiegał o wstawianie gwiazdek. Zaznaczę publicznie! Jeśli Kogoś zaproszę do dyskusji pod moim materiałem, to nie znaczy wcale, że oczekuję tym samym od Niego gwiazdek.
Jolu! Skąd to się wzięło? Mam dla Ciebie wiele szacunku i uznania, niezależnie od oceny mojego tekstu. Ja nie piszę dla gwiazdek.
Publicznie też, przy okazji poproszę Cię o wypowiedzenie się pod moim materiałem: "On zjednoczy Polskę", tylko proszę Cię nie przykładaj ręki do gwiazdek. Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie, mimo, że się trochę uniosłem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Był nie tyko wspaniałym kompozytorem, ale również wspaniałym, życzliwym sąsiadem" - http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/51,34939,7561700.html?i=0

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielki żal. Rzeczywiście prof. Marek Jasiński to Wielki Człowiek, będzie to wielka strata dla muzycznej edukacji nie tylko na US. Dzisiaj rano myślałam , że to kłamstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.