Facebook Google+ Twitter

Smutny finał warszawskiej "Bajki"

Warszawski Teatr Bajka przy ulicy Marszałkowskiej zamknął w poniedziałek swoje podwoje na czas bliżej nieokreślony. Wraz z przedstawieniami zniknął też Grzegorz Biskupski, właściciel sceny, który tylko samemu miastu z tytułu wynajmu lokalu winny jest ponad 134 tysiące złotych.

Nie tylko Zakład Gospodarki Nieruchomościami Warszawa-Śródmieście należy do grona wierzycieli niesolidnego przedsiębiorcy, do którego należy m.in. restauracja La Boheme przy placu Teatralnym czy Andromeda Art, spółka organizująca koncerty. Są nimi też pracownicy teatru, w tym znani artyści, tacy jak Plakat monodramu w wykonaniu Katarzyny Skrzyneckiej granego w Teatrze Bajka w Warszawie. / Fot. www.teatrbajka.plna przykład Katarzyna Skrzynecka, która na tej scenie grała swój monodram "Sex metro i mp3", a teraz pisze na Facebooku: "Większość aktorów i pracowników teatru nie otrzymywała swoich pensji niemal od początku 2011 roku. A niektórzy - podobnie jak ja - ostatnie należne za swą pracę wynagrodzenie otrzymali we wrześniu 2010 roku. Każdego miesiąca graliśmy kolejne spektakle przy pełnych salach. Zaległości finansowe nie zostały dopełnione do dziś, a teatr został zamknięty do odwołania. Wielomiesięczne wpływy ze świetnie prosperujących przedstawień zniknęły bez śladu wraz z odpowiedzialnym za tę defraudację Grzegorzem Biskupskim - pełnomocnikiem Teatru Bajka. W tajemniczych okolicznościach ukrócona została wszelka możliwość skontaktowania się z teatrem i wyjaśnienia sytuacji". Aktorka twierdzi też, że podawana przez media kwota zadłużenia (134 tys. zł) jest bardzo zaniżona.

Aktorce wtóruje reżyser jej monodramu, Stefan Friedmann: "Aktorzy wyrażają swoje ogromne ubolewanie i nie ponoszą za ten stan rzeczy odpowiedzialności. Jesteśmy poszkodowani, podobnie jak setki oszukanych widzów i podobnie jak oni wierzymy, że wszystko zostanie wyjaśnione na drodze sądowej". Pisząc o oszukanych widzach, Friedmann ma zapewne na myśli tych teatromanów, którym właściciel Teatru Bajka nie zwrócił pieniędzy za bilety na odwołane spektakle.

Logo Teatru Bajka w Warszawie. / Fot. www.teatrbajka.plZa dwa dni kończy się umowa wynajmu lokalu przy Marszałkowskiej 138 na potrzeby Teatru Bajka. Rzecznik ZGN Śródmieście, Mariusz Dallali, zapowiada, iż w poniedziałek zostanie złożone przez zakład do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez najemcę budynku, w którym znajduje się teatr. Reprezentujący obecnie właścicieli Teatru Bajka radca prawny Michał Brach zapowiada negocjacje dotyczące spłaty zadłużenia wobec miasta, pracowników teatru i widzów. Jak to zrobi, nie mając dostępu do pieniędzy spółki, ani jej dokumentów - trudno powiedzieć.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Jola
  • Jola
  • 28.10.2011 14:11

A ja tam nie dopatrzyłam się żadnego przekłamania w cytacie z Facebooka Kasi Skrzyneckiej. Cytat jest dokładny, choć skrócony.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rafał Konarski
  • Rafał Konarski
  • 27.10.2011 22:24

Panie Redaktorze, szkoda tak miłego teatru i oszukanych ludzi. Ale proszę sprawdziść i cytować DOKŁADNIE aktorów, ponieważ przekłamano tu ich wypowiedzi! To co opisał Pan jako Pana Friedmanna to wypowiedź Pani Sktzyneckiej! Za to jej słowa na Facebook też brzmią inaczej! Warto to spawdzić dokładnie, gdy się cytuje! Pan Friedmann na swoim Facebook pisze również dobry komentarz, którego tu nie zacytowano - a warto. Pozdrawiam i życzę Teatrowi oraz Aktorom pomyślnego rozwiązania sprawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bajka to to nie jest, raczej coś z horrorów i to klasy C...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To było kiedyś porządne kino. Miejmy nadzieję, że nie umoczono pieniędzy w firmie developerskiej lub nieruchomościach ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.10.2011 16:35

Zawsze przykro gdy coś się kończy w taki niefajny sposób. Szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, tego właśnie nie wiadomo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdzie jest teraz pan właściciel?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.10.2011 23:14

Wiele razy bywało się gościem Bajki.. Rzeczywiście smutny koniec. A artykuł godny nagrody tygodnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.10.2011 23:00

Zawsze można wrócić do kina "Bajka". Ja bym nie miał nic przeciwko temu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.