Facebook Google+ Twitter

Smutny koniec Grono.net

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-04-08 02:34

Słyszałeś, drogi czytelniku, o serwisie Grono.net? Nie? Spytaj, proszę, starszego rodzeństwa, czemu kiedyś było popularne, a dziś nie jest... Zastanówmy się, co takiego się stało, że serwis ten wymarł niemal całkowicie.

Artykuły poświęcone analizom czyjegoś upadku to dobra lektura do poduszki. Wychodzi mądrość, ale nieraz i głupota. Zastanówmy się, co takiego się stało, że serwis, nazywany ikoną polskiego internetu wymarł niemal całkowicie.
Zaznaczam, że nigdy na poważnie nie korzystałem z Naszej Klasy ;)

Początki


Konto na Grono.net (obecnie pod adresem grono.net.pl) założyłem, za namową kolegi w wakacje 2005 roku, tuż przed pójściem na studia. Na początku lista moich znajomych nie była zbyt długa, Grono było jednak wygodniejsze niż poczta email.

Sytuacja zmieniła się, gdy pojechałem na obóz zerowy organizowany przez moją uczelnię. Po powrocie kontakty z poznanymi osobami utrzymywało się właśnie za pomocą Grona, na studiach było podobnie. Z czasem serwis ten stał się tym, czym dziś jest Facebook. Sytuacja zmieniła się jednak kilka lat później...

2009 roku i początek upadku


Mniej więcej w tym czasie zapisałem się do organizacji studenckiej, która wykorzystywała Facebooka do integracji członków. Także dzięki wyjazdom za granicę poznawałem nowe osoby, z którymi chciałem zachować kontakt. To, spychało mnie w szpony zagranicznego serwisu.

Dlaczego o tym piszę? Z pewnością większość osób dowiedziała się o czymś takim jak Fejs właśnie z Grona! Przypomnijmy wiosnę '2009 i http://www.wiadomosci24.pl/artykul/czy_buntownicy_wymusza_zmiany_w_gronie_net_91769.html. Nagle zaczęły wychodzić grzeszki mniejsze i większe...

Jesienią nie potrzebowałem już Grona do niczego... znajomi migrowali na Fejsbooka. Decyzję o skasowaniu mojego konta przesądziło jedno - wpisałem w Google swoje imię i nazwisko (o dziwo, w formie, którą podałem w gronowym profilu) - co wyskakuje? ano dyskusje z Grona - rzeczy, które pisałem na tym portalu na wielu forach. No sorry...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

ja
  • ja
  • 03.05.2012 02:54

zdechło ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
ech
  • ech
  • 09.04.2012 14:09

Nie ma sensu się spierać w tej kwestii, bo każdy ma prawo do własnej opinii. Osobiście nie mogę się zgodzić, że grono.net było legendą, zwłaszcza tylko dlatego, że było elitarne (wymagało zaproszeń). Według mnie image portalu jako "zamkniętego dla plebsu, a otwartego tylko dla najlepszych" trwał zbyt długo i po pewnym czasie wykształcił atmosferę snobizmu wśród użytkowników, widzianą również z zewnątrz. Z takim ekskluzywnym modelem bardzo szybko skończył GMail, co tylko wyszło mu na dobre.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nobodyknows
  • nobodyknows
  • 08.04.2012 11:00

zwracam się do poprzedniego komentarza
Nie zgadzam się, że kiedyś grono nie było legendą. Pamiętam tą elitarność serwisu z samego początku funkcjonowania grona. Rzeczywiście, nieprawidłowe działania zrzuciły serwis na zły tor, ale tak czy siak wybiłą go konkurencja w postaci facebooka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ech
  • ech
  • 08.04.2012 09:50

...że co? Grono.net nigdy nie było legendą, a jego brak przystosowania zasądził upadek. Nic więcej. Takich inicjatyw jest w sieci mnóstwo - jeśli nie umiesz być, to przestaniesz być szybko.
Nie wiem czy jest sens puszczać wodze fantazji i poświęcać się sentymentom, zwłaszcza w świecie wirtualnym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.