Facebook Google+ Twitter

"Smyki do muzyki" w Teatrze Syrena. Jedynie 18 kwietnia!

18 kwietnia w Teatrze Syrena odbędzie się interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci - "Waldemar Malicki i... Smyki do muzyki", stworzony przez artystów Filharmonii Dowcipu.

plakat / Fot. Teatr SyrenaJak można przeczytać na stronie projektu Filharmonia Dowcipu to klasyczna muzyka przeniesiona do XXI wieku. To widowisko muzyczne opowiedziane przez wybitnych instrumentalistów i wokalistów klasycznych językiem współczesnego człowieka. Największe hity operowe i symfoniczne brzmią niczym przeboje napisane dzisiaj, a grane przez ten jedyny na świecie, niezwykły zespół, tworzą wybuchową mieszankę emocjonalną. Bo jak można się nudzić przy samych przebojach. Zwłaszcza, że ich popularność nie maleje. Od kilkuset lat.

Filharmonia Dowcipu istnieje już od 8 lat. Przez ten okres w zespole wyrosło już spore przedszkole. Dlatego jej twórcy postanowili przygotować spektakl dla dzieci.

Akcja spektaklu "Waldemar Malicki i... Smyki do muzyki" kręci się wokół muzyki, procesu jej tworzenia, instrumentów i ich zaskakujących brzmień. Bohaterem tej sztuki jest także ludzki głos, który można wykorzystać na różne sposoby.

Narrator spektaklu Marcin Pomykała (tenor) przeprowadzi dzieci przez świat sceny i teatru. Jego równoległym partnerem będzie Waldemar Malicki, wcielający się w rolę profesora, którego zadaniem będzie zadziwić dzieci możliwościami fortepianu. Na scenie przez cały czas będą: Małgorzata Krzyżanowicz (wiolonczelistka), Krzysztof Białek (tubista) i Maciej Ostomecki (perkusista), którzy potrafią zagrać wszystkie dźwięki otaczającego dzieci świata, a także gwiazda Anita Rywalska (sopranistka), która w pięknych, bajkowych sukienkach zaśpiewa operowym głosem dziecięce przeboje.

Dzieci podczas spektaklu będą mogły wyrażać emocje, śmiać się, odpowiadać na pytania, dyskutować, tańczyć, śpiewać razem z wykonawcami. Na koniec mogą wejść na scenę i uderzyć w klawisze fortepianu oraz w perkusję oraz wspólnie z artystami wykonać "Marsz Mrówek". Dzieci mogą również poszaleć przy "Czterech Słoniach", czy zasłuchać się motywie z filmu "Harry Potter", wirtuozersko zagranym przez Waldemara Malickiego.

"Smyki do muzyki" to spektakl dla dzieci w każdym wieku, a także dla rodziców.


"Waldemar Malicki i... Smyki do muzyki"
18 kwietnia, godz. 13
Teatr Syrena w Warszawie
ul. Litewska 3

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.