Facebook Google+ Twitter

Śniadek: Debata z premierem otworzy nowy rozdział w życiu publicznym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-18 09:35

Przewodniczący "Solidarności" Janusz Śniadek uważa, że jeśli dzisiejsza debata związkowców ze Stoczni Gdańskiej z premierem dojdzie do skutku, będzie to nowa jakość w polskim życiu publicznym.

Śniadek wyraził nadzieję, że premier weźmie też udział w kolejnych debatach z pracownikami innych sektorów gospodarki - takich jak przemysł zbrojeniowy.
Janusz Śniadek mówił, że cała Polska czeka, aby na dzisiejszej debacie premier przedstawił, konkretny komunikat o gwarancjach spokojnej pracy dla Stoczni Gdańskiej. Podkreślił, że priorytetem w dobie kryzysu jest uzyskanie subsydiowania zatrudnienia.
Przewodniczący "Solidarności" mówił, że związkowcy oczekują poważanej dyskusji, gdyż tego wymaga sytuacja w całej Polsce. Dodał, że od pół roku domaga się debaty od rządu między innymi w sprawie przemysłu zbrojeniowego. Janusz Śniadek mówił, że pracownicy w trosce o swój byt nie cofną się przed spektakularnymi działaniami, takimi jak wychodzenie na ulicę, ale tylko wtedy, gdy wyczerpią się wszystkie możliwości porozumienia z rządem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.